У Німеччині на вимогу Єгипту затримали журналіста Аль-Джазіра

У Німеччині на вимогу Єгипту затримали журналіста Аль-Джазіра

09:44,
22 Червня 2015
1613

У Німеччині на вимогу Єгипту затримали журналіста Аль-Джазіра

09:44,
22 Червня 2015
1613
У Німеччині на вимогу Єгипту затримали журналіста Аль-Джазіра
У Німеччині на вимогу Єгипту затримали журналіста Аль-Джазіра
Автори:
Журналіста супутникового телеканалу Al-Jazeera затримано у Німеччині за запитом влади Єгипту.

Журналіста Ахмеда Мансура затримали в аеропорті Берліну.

Про це повідомляє BBC.

У Єгипті журналіста заочно засудили на 15 років позбавлення волі. Йому пред’явили звинувачення у тортурах на площі Тахрір під час акцій протесту у Каїрі у 2011 році.

52-річний Ахмед Мансур, який має подвійне громадянство - Британії та Єгипту, повідомив у соцмережах, що його мають доправити до суду, де буде розглянуто звернення про його екстрадицію до Єгипту.

Телеканал Al-Jazeera розцінив рішення єгипетської влади як спробу тиску на журналістів. 

ЗМІ наполягає на невинуватості свого співробітника, а також абсурдності та неправдивості звинувачень.

Водночас чинна влада Єгипту вважає, що телеканал Al-Jazeera є рупором руху «Брати-мусульмани», і відіграв важливу участь у поваленні режиму Хосні Мубарака.

Нова влада Єгипту після повалення Мухаммеда Мурсі у 2013 затримала трьох журналістів телеканалу, включно із австралійцем Пітером Гресті. 

Суд звинуватив їх у підтримці «Братів-мусульман» та засудив на тривалі терміні ув’язнення. 

Однак Гресті був екстрадований до Австралії. Інші двоє були звільнені під заставу із можливістю перегляду справи.

11 червня напередодні відкриття Європейських ігор у Баку Комітет захисту журналістів нагадав про всіх ув’язнених азербайджанських кореспондентів. Так найвідоміша азербайджанська журналістка Хадіджа Ісмаілова не змогла бути присутньою: відзначена нагородами репортер-розслідувач з грудня перебуває у в’язниці внаслідок репресивних звинувачень, що їх висунули проти неї після публікації матеріалів про корупцію.

Провідний захисник свободи преси в країні Емін Гусейнов також не побачив церемонії відкриття «міні-Олімпіади». А директор бакинського Інституту свободи й безпеки журналістів, побоючися арешту в ході проведення в Азербайджані репресивних акцій проти журналістів та правозахисних організацій, в серпні минулого року попрохав захисту в посольстві Швейцарії. Однак 15 червня йому була надана можливість скористатися літаком міністра закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтера, який напередодні прибув до Баку, щоби взяти участь у церемонії відкриття Європейських ігор.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ахмед Мансур, DW
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду