У Македонії журналістові погрожуть вбивством через відверті висловлювання у Facebook
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Македонії журналістові погрожуть вбивством через відверті висловлювання у Facebook
Про це повідомляється на сайті RSF.
Колишній редактор газети Utrinski Vesnik and Globus Бранко Трічковскі отримав погрози вбивством. 13 травня його машину підпалили, після того як журналіст прокоментував на Faceboook події в Куманово на початку травня, під час яких загинули восьмеро поліцейських.
«Ми засуджуємо цю атаку на Бранко Трічковскі», - заявили Репортери без кордонів. «Його коментарі могли бути шокуючими, та вони не виправдовують погроз убивством та підпал машини. Якщо деякі люди думають, що їх честь та гідність була спаплюжена, ми нагадуємо їм, що є лишень один спосіб отримати відшкодування – подати позов до суду».
«Ми наполягаємо, щоби влада розслідувала цю атаку ретельно та заарештувала винних. Ми також просимо її забезпечити належний заст. журналістові та його сім’ї».
Голова організації з прав людини NGO Civil в Македонії Xhabir Memedi Deralie сказав: «Це один з багатьох нападів на журналістів. Ми засуджуємо цей акт боягузтва і пропонуємо нашу цілковиту підтримку Бранку Трічковскі».
Атака відбулася в момент екстремальної політичної напруги між прем’єр-міністром Ніколою Груєвскі та опозицією під час проведення демонстрацій від обох сторін у столиці країни Скоп’є.
У Македонії вже кілька місяців триває політична криза, яку останнім часом поглибили корупційні скандали і нещодавні бої в місті Куманові зі збройним угрупованням албанців за національністю.
Зокрема, були оприлюднені відеозаписи чи записи телефонних розмов, із яких, як виглядає, випливає, що міністри обговорювали, як фальсифікувати результати виборів, що поліція прослуховувала розмови опозиційних діячів, незалежних журналістів та активістів громадських організацій чи що голова уряду та його співробітники нібито приховували вчинене поліцейським у 2011 році вбивство.
Консерватор Ґруєвський, який обіймає посаду з 2006 року, заперечує звинувачення.
Кількість незалежних македонських медіа останнім часом разюче скоротилася внаслідок непомірних збитків, яких зазнали ЗМІ через тиск на них, а також закриття медіа без відповідних рішень суду.
Македонія посідає 117 місце зі 180 країн в рейтингові свободи слова, проведеного Репортерами без кордонів. Це найнижча позиція серед усіх країн Європейського союзу та країн Балканського півострову.