У Китаї під час протестів на журналістів Аль-Джазіра напав спецназ

У Китаї під час протестів на журналістів Аль-Джазіра напав спецназ

14:40,
22 Травня 2015
3503

У Китаї під час протестів на журналістів Аль-Джазіра напав спецназ

14:40,
22 Травня 2015
3503
У Китаї під час протестів на журналістів Аль-Джазіра напав спецназ
У Китаї під час протестів на журналістів Аль-Джазіра напав спецназ
Автори:
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) різко критикує дії військового підрозділу SWAT в Китаї, які напали на знімальну групу й забрали їхнє телевізійне обладнання.

Про це пише IFJ.

19 травня знімальна група Аль-Джазіра, яка висвітлювала протести в Ліншуї міського округу Гуаньянь провінції Сичуань, зазнала переслідувань погроз та нападів з боку членів військової частини SWAT. Останні отримали наказ приборкати протест, який на момент нападу на команду журналістів тривав уже другий день.

Зі слів журналіста Аль-Джазіра Адріана Брауна, правоохоронець притис обличчям до землі його колегу Лінь Пея, у той час як іншого телевізійника, Пола Саттона, вдарили по спині й конфіскували його камеру та штатив. Після нападу команда Аль-Джазіра одразу покинула протести. Камеру зрештою повернули, однак усі відзняті кадри зникли з карти пам’яті.

«Автомобіль з тонованим склом, повний привід, раптово спинився поруч з нами. Четверо чоловіків, одягнених в чорне, озброєних автоматами та дробовиками підбігли до нас викрикуючи китайською наказ «лягайте на землю!», - розповів Адріан.

Під час акції протесту разом з телевізійною групою був супроводжуючий, який консультував і допомагав журналістам, однак підрозділ проігнорував і його, і медійний статус знімальної групи.

Міжнародна федерація журналістів Азіатсько-Тихоокеанського регіону заявила: «Не зважаючи на Конституцію Китаю та положення про регулювання, що були ухвалені Державною Радою під час Олімпійських ігор в 2008 році, та які закріплюють право громадян на протести, місцеві органи влади та поліція продовжують допускати силові розгони акцій».

«Насильство є неприйнятним, офіцери спецназу не мають права здійснювати силовий напад на будь-кого, у тому числі й на журналістів. Обов’язок місцевих чиновників полягає в тому, щоби допомагати і захищати працівників ЗМІ», - додають в МФЖ.

Організація закликає губернатора провінції Сичуань і секретаря комуністичної партії провести розслідування і публічно попросити вибачення у працівників ЗМІ та Аль-Джазіри.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
South China Morning Post
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду