Іран звинувачує ув'язненого завідувача тегеранського бюро Washington Post у шпигунстві

Іран звинувачує ув'язненого завідувача тегеранського бюро Washington Post у шпигунстві

16:50,
21 Квітня 2015
2614

Іран звинувачує ув'язненого завідувача тегеранського бюро Washington Post у шпигунстві

16:50,
21 Квітня 2015
2614
Іран звинувачує ув'язненого завідувача тегеранського бюро Washington Post у шпигунстві
Іран звинувачує ув'язненого завідувача тегеранського бюро Washington Post у шпигунстві
Автори:
Газета оприлюднила офіційно не оголошені Іраном звинувачення проти Джейсона Резаяна.

Іранська влада інкримінує 39-річному  завідувачу бюро theWashingtonPost у Тегерані Джейсону Резаяну (Jason Rezaian), який має подвійне  іранське та американське громадянство, звинувачення у шпигунстві. Його  звинувачують також у трьох інших тяжких злочинах, зокрема у «співпраці з ворожим урядом» та у «пропаганді проти влади». Про це з посиланням на адвоката ув’язненого журналіста повідомила Washington Post.

Впливова американська зазначає, що це перший точний опис звинувачень проти Резаяна, відколи його арештували дев’ять місяців тому.

За словами адвоката журналіста Лейли Ахсан (Leila Ahsan), в обвинувальному висновку стверджується, що він збирав  інформацію «про внутрішню і зовнішню політику» та надавав її «особам з ворожим наміром».

Заяву, оприлюднену з Тегерану юристом Резаяна, передала WP сім'я ув’язненого журналіста.

Його інкримінують також збір таємної інформації, каже Ахсан, яка є єдиною особою що мала можливість ознайомилася з обвинувальним висновком, окрім представників офіційної  судової системи. Як приклад контакту з «ворожим урядом» у ньому  наводиться те, що Резаян писав президенту США Бараку Обамі.

Звинувачення загрожують Джейсону Резаяну позбавленням волі на максимальний термін від 10 до 20 років.

Революційний суд, який займається в Ірані справами національної безпеки, офіційно не розголошував звинувачення проти Резаяна. Вони відомі тільки з короткого опису адвоката, яка у понеділок протягом  півтори години зустрічалася з ним  у присутності офіційного перекладача.

Резаяну вперше дозволили проконсультуватися із захисником, відколи у липні  минулого року його арештували й кинули до Евінської в’язниці, відзначає WP.

Посилаючись на секретний характер розслідування, Ахсан заявила: «Судовий процес ще не розпочався. Тож я не можу розголошувати подробиці усіх згаданих мною звинувачень». 

Однак вона додала, що  файли  справи  не містять жодних доказів правдивості  висунутих проти Резаяна звинувачень.  Усі вони пов'язані з його журналістською діяльністю – написанням матеріалів про Іран.

Її клієнт «ніколи не мав жодного прямого чи  опосередкованого доступу до секретної інформації».

Білий дім і Держдепартамент США розкритикували підхід Ірану до справи Резаяна.

Прес-секретар Білого дом Джош Ернест заявив: «Якщо повідомлення [стосовно  Джейсона Резаяна] правдиві, то ці звинувачення абсурдні. Їх слід негайно відкинути. Джейсона слід негайно звільнити, щоб він міг повернутися додому до своєї сім'ї»,

Коли Джоша Ернеста запитали, чому адміністрація не вимагає звільнення Резаяна і двох інших ув'язнених в Ірані американців як умови підписання ядерної угоди з Тегераном,  він пояснив це тим, що укласти домовленість «надзвичайно складно».

Виконавчий редактор WP Мартін Берон (Martin Baron) назвав звинувачення проти Резаяна «брехливими». «Абсурдно й мерзенно стверджувати, як це робить нині іранський  суд, - заявив він, - що робота Джейсона спочатку як  позаштатного репортера, а згодом кореспондента WashPost y Тегерані  була рівнозначною шпигунству чи в  інший спосіб  представляла якусь  загрозу національній безпеці Ірану».

Берон  публічно закликав іранський суд  і особисто суддю, який веде справу, виправдати Джейсона  Резаяна та його дружину журналістку Єґане Салехі (Yeganeh Salehi),  арештовану разом з чоловіком і звільнену під заставу.

Він охарактеризував сфабриковані  звинувачення проти Джейсона та Єґане, що їх нині висуває іранська Феміда,  як «пропаганду, а не правосуддя».

Показово, що суддя Аболґассем Салаваті (Abolghassem Salavati), який  веде справу, спровокував міжнародний  осуд у зв’язку з винесеними раніше суворими вироками.

Революційний суд поки що не встановив дату початку розгляду справи Джейсона Резаяна. Його родина вважає, що це може статися найближчим часом.

Як свідчення інтересу в Ірані до цієї справи WP наводить те, що декілька новинних видань опублікували минулого тижня докладні статті на цю тему. Її торкнулося і напівофіційне  інформаційне агентство FARS.

Адвокат  журналіста повідомила, що її зустріч з Резаяном – єдина дозволена перед  початком процесу.

Вона сказала, що суд  відхилив її доводи  стосовно того, що у зв’язку із завершенням розслідування у переддень слухань  його  слід звільнити  під заставу.

Однак у її заяві WP відзначає і  позитивний нюанс. «Незважаючи на те, що правові питання знаходяться за межами політики, - сказала вона, - я  сподіваюся, що подальші переговори з  ядерної проблеми позитивно вплинуть на якнайшвидше звільненню мого клієнта».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Джейсон Резаян, washingtonpost.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду