В Єгипті трьох журналістів засудили до довічного ув’язнення

В Єгипті трьох журналістів засудили до довічного ув’язнення

12:14,
14 Квітня 2015
2755

В Єгипті трьох журналістів засудили до довічного ув’язнення

12:14,
14 Квітня 2015
2755
В Єгипті трьох журналістів засудили до довічного ув’язнення
В Єгипті трьох журналістів засудили до довічного ув’язнення
Автори:
Каїрський суд засудив до довічного ув’язнення виконавчого директора сайту Rassd Абдуллі аль-Фахарані (Abdullah al-Fakharany), співзасновника сайту Самхі Мустафі (Samhi Mustafa) та ведучого телеканалу Amgad Мохамеда аль-Адлі (Mohamed al-Adly).

Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Трьох медійників арештували у серпні 2013, р. після розгону наметового містечка на каїрській площі поблизу мечеті Рабаа аль-Адавія. Протестувальники вимагали тоді повернення до влади поваленого військовими проісламського президента президента Мухаммеда Мурсі.

Human Rights Watch назвала ту влаштовану силами безпеки розправу «одним з наймасовіших убивств демонстрантів у нещодавній історії». За даними правозахисної організації, тоді загинули  щонайменше 800 протестувальників. Наприкінці того ж року нова влада оголосила поза законом як терористичну організацію «братів-мусульман».

Трьох журналістів спочатку звинуватили у «порушенні громадського порядку», а згодом генеральна прокуратура замінила це звинувачення на жорсткіші – «розповсюдження заворушень» та «поширення неправдивої інформації» про події на каїрській площі. Їм інкримінували також створення «оперативного простору для терористів з метою кинути виклик військовим та уряду».

Обидва медіа – сайт Rassd і канал Amgad TV – потрапили до списку крамольних.

У квітні 2014 р. журналісти опинилися  на лаві підсудних разом з 48 іншими обвинуваченими, серед яких – провідники «братів-мусульман». У березні ц.р. 14 з них на чолі з духовним лідером Мохамедом Баді (Mohamed Badi) були засуджені до смертної кари. Решту обвинувачених, серед яких і трьох журналістів, довічно  позбавили волі.

Єгипетські та міжнародні правозахисні  організації жорстко розкритикували  процес, що відбувався під головуванням судді Наджі Шехати (Nagy Shehata).

КЗЖ привертає увагу до того факту, що це той самий представник Феміди, який за звинуваченнями у співробітництві з «братами-мусульманами» та у створенні  негативного іміджу Єгипту за кордоном виносив вердикти  журналістам закритого каїрського бюро англомовної служби катарської телемережі Al-Jazeera.

«Незадовільний стан з єгипетськими новинними медіа погіршився у зв’язку з вироком винесеним трьом журналістам», - завив координатор програми КЗЖ з Близького Сходу і Північної Африки Шеріф Мансур  (Sherif Mansour). Він закликав президента Абделя Фаттаха ас-Сісі виконати заяву щодо здійснення демократичних реформ та надати змогу медійникам працювати без остраху опинитися у в'язницях.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Абдулла аль-Фахарані, euromid.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду