Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Гватемалі вбили двох журналістів, ще одного поранили
Про це повідомив сайт видання Prensa Libre.
Їхній колега – репортер місцевої кабельної телевізійної станції Canal 30Марвін Тунчес (Marvin Túnchez) – отримав пораненняї і нині перебуває у лікарні.
Злочин скоїли в адміністративному центрі департаменту Сучітепекес – місті Масатенанго, у центральному парку навпроти місцевої адміністрації.
Двоє бойовиків, які вчинили збройний напад, зникли на мотоциклі.
Через декілька годин стало відомо, що на основі свідчень затримали одного з підозрюваних.
Речник президента Гватемали Отто Переса Моліни (Otto Pérez Molina) заявив репортерам, що уряд докладає зусиль з метою арештувати усіх винуватців.
Кривавий інцидент у Масатенанго викликав шок серед журналістів та правозахисників.
Головний редактор Prensa Libre Мігель Анхель Мендес Сетіна (Miguel Ángel Méndez Zetina) заявив: «Нам довелося заплатити дорогу ціну за право інформувати громадськість прозоро й чесно і за те, що наші кореспонденти не піддаються жодному тиску». Він охарактеризував оного із жертв, Данило Лопеса як «незвичайного журналіста, хороброго і з високими принципами, відданого душею й тілом роботі».
Майже 10 років він працював кореспондентом столичної газети, викривав корупцію та зловживання влади громадськими фондами. У своєму Twitter-аккаунтіЛопес порівнював продажних політиків з ватажками мафії.
Він залишив по собі вагітну дружину та 5-річну доньку.
Директор Radio Nuevo Mundo Марвін Робледо (Marvin Robledo) заявив, що убивство Федеріко Саласара викликало у нього оціпеніння. Він висунув вимогу до влади розкрити злочин. В коментарі Associated Press сказав, що Марвін Робледо не висвітлював гострих тем і не отримував жодних погроз.
Згідно з офіційною статистикою, яку наводить Prensa Libre, за останнє десятиріччя у Гватемалі були убиті 26 медійників,10 з них – 2013 року.
За даними гватемальського Міністерства у справах громадськості, торік 74 репортери зазнали нападів.
У січні ц.р. Асоціація журналістів Гватемали (Asociación de Periodistas de Guatemala - APG) застерегла щодо ризиків, пов’язаних з журналістською професією. У зв’язку з наближенням цьогорічних загальних виборів медіаорганізація вимагає вжити правових заходів проти розгулу в країні насильства.