ms.detector.media
MediaSapiens
Данило Лопес, prensalibre.com
12.03.2015 17:46
У Гватемалі вбили двох журналістів, ще одного поранили
У Гватемалі вбили двох журналістів, ще одного поранили
У Гватемалі жертвами смертельного нападу стали двоє журналістів – кореспондент столичної газети Prensa Libre Данило Лопес (Danilo López) та репортер столичного Radio Nuevo Mundo Федеріко Саласар (Federico Salazar). Обоє загинули на місці.

Про це повідомив сайт видання Prensa Libre.

Їхній колега – репортер місцевої кабельної телевізійної станції Canal 30Марвін Тунчес (Marvin Túnchez) – отримав пораненняї і нині перебуває у лікарні.

Злочин скоїли в адміністративному центрі департаменту Сучітепекесмісті Масатенанго, у центральному парку  навпроти місцевої адміністрації. 

Двоє бойовиків, які вчинили збройний напад, зникли на мотоциклі.

Через декілька годин стало відомо, що на основі свідчень затримали одного з підозрюваних.

Речник президента Гватемали Отто Переса Моліни (Otto Pérez Molina) заявив репортерам, що уряд докладає зусиль з метою арештувати усіх винуватців.

Кривавий інцидент у Масатенанго викликав шок серед журналістів та правозахисників.

Головний редактор Prensa Libre Мігель Анхель Мендес Сетіна (Miguel Ángel Méndez Zetina) заявив: «Нам довелося заплатити дорогу ціну за право інформувати громадськість прозоро й чесно і за те, що наші кореспонденти не піддаються жодному тиску». Він охарактеризував оного із жертв, Данило Лопеса як «незвичайного журналіста, хороброго і з високими принципами, відданого душею й тілом роботі».

Майже 10 років він працював кореспондентом столичної газети, викривав корупцію та зловживання влади громадськими фондами. У своєму Twitter-аккаунтіЛопес порівнював продажних  політиків  з ватажками  мафії. 

Він залишив по собі вагітну дружину та 5-річну доньку.

Директор Radio Nuevo Mundo Марвін Робледо (Marvin Robledo) заявив, що убивство Федеріко Саласара викликало у нього оціпеніння. Він висунув вимогу до влади розкрити злочин. В коментарі Associated Press сказав, що Марвін Робледо не висвітлював гострих тем і не отримував жодних погроз.

Згідно з офіційною статистикою, яку наводить Prensa Libre, за останнє десятиріччя у Гватемалі були убиті 26 медійників,10 з них – 2013 року. 

За даними гватемальського Міністерства у справах громадськості, торік 74 репортери зазнали нападів.

У січні ц.р. Асоціація журналістів  Гватемали (Asociación de Periodistas de Guatemala -  APG) застерегла щодо ризиків, пов’язаних з журналістською  професією. У зв’язку з наближенням цьогорічних загальних виборів медіаорганізація вимагає вжити правових заходів проти розгулу в країні  насильства.

ms.detector.media