IFJ підтримує українсько-російський діалог журналістів і критикує владу обох країн

IFJ підтримує українсько-російський діалог журналістів і критикує владу обох країн

17:33,
2 Березня 2015
2136

IFJ підтримує українсько-російський діалог журналістів і критикує владу обох країн

17:33,
2 Березня 2015
2136
IFJ підтримує українсько-російський діалог журналістів і критикує владу обох країн
IFJ підтримує українсько-російський діалог журналістів і критикує владу обох країн
Автори:
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) висловила підтримку діалогу між українськими та російською медіаспілками щодо викликів, з якими зіштовхуються репортери двох країн, висвітлюючи військовий конфлікт на сході України.

Позиція керівництва наймасовішої у світі журналістської організації з протидії переслідуванню та залякуванню репортеріввисловлена на її сайті.

Президент IFJ Джим Бумела (Jim Boumelha) заявив: «Конфлікт, насильство і пропаганда війни створили атмосферу глибокої ворожості та недовіри, яку уряди використовують, щоб нав'язати медіа свій контроль і цензуру».

«Цей діалог має вирішальне значення для відновлення довіри між журналістами, гарантує їхню спроможність об'єднатися проти цензури та залякування, захищати свої права та свободи й надалі повідомляти громадськості збалансовані та неупереджені новини», - наголошує очільник МФЖ.       

Йдеться про п’ятий круглий стіл між Національною спілкою журналістів України й Незалежною медіапрофспілкою журналістів України та Союзом журналістів Росії, що відбувся у Відні за посередництва ОБСЄ.

Його учасники ухвалили спільну заяву і домовилися про проведення у червні ц.р. у столиці Австрії міжнародної конференції з питань безпеки журналістів, які висвітлюють війну на Сході України.

IFJ натомість спрямовує критику проти порушення свободи слова владою РФ та України.

У Росії,  відзначає організація, уряд розпочав розслідувати діяльність «Центру захисту прав ЗМІ» як «закордонного агента». Це організація, що надає правову підтримку репортерам. Союз журналістів Росії у двох судових процесах домагається, щоб його не виселили з традиційної штаб-квартири у Москві.

IFJ нагадує: в Україні торік було вбито 8 журналістів, чимало медійників викрадено, зазнало нападів і залякувань. Нині в країні зберігається посилений тиск.

Організація висловлює негативне ставлення до того, що в Україні Національна рада з питань радіо і телебачення публічно «попереджала» телеканал «112» щодо виходу в прямому ефірі інтерв’ю, в якому висловлювався російський погляд.

Президент Європейської Федерації журналістів (EFJ) Могенс Блішер Бьєррегард вважає загрозу закриття телеканалу в зв’язку із цією ситуацією «очевидно непропорційною».

«Регуляторними вимогами, не потрібно зловживати, - заявив він. – Український уряд мусить зрозуміти, що без плюралізму медіа не може бути вільної, незалежної преси».

IFJ торкається питання «систематичної відмови» російським журналістам в акредитації. Однак причини цього, пов’язані з фальсифікаторською і провокативною роллю репортерів з РФ у військовому конфлікту замовчуються.

Джим Бумела вважає, що «відмова в акредитації журналістам та спроби піддавати цензурі небажані думки – контпродуктивні.  Цей акт спрямований  проти демократичних цінностей і основних прав людини, на захист яких претендує влада».

За Індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» (RSF) Україна посіла 129 місце, а Росія – 152.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifj.org, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду