Японський уряд звинувачують у негласній цензурі

Японський уряд звинувачують у негласній цензурі

17:55,
25 Лютого 2015
2556

Японський уряд звинувачують у негласній цензурі

17:55,
25 Лютого 2015
2556
Японський уряд звинувачують у негласній цензурі
Японський уряд звинувачують у негласній цензурі
Автори:
Журналісти та експерти відзначають, що в японських медіа посилюється самоцензура, все менше з’являється критичних матеріалів про уряд та прем’єр-міністра Шінзо Абе (Shinzo Abe).

Як пише japantoday.com, ніхто не може дорікнути главі уряду в явній цензурі. Однак представники медіа (на правах анонімності) та аналітики відзначають погіршення свободи слова в Японії.

«В попередні роки медіа значно частіше ставили можновладців у незручне становище. З приходом до влади Абе вони почали відступати», - каже Джефрі Кінгстон (Jeffrey Kingston), директор азійських студій в Темплському університеті (Temple University).

За його словами, існує своєрідна «охолоджувальна» атмосфера, що спонукає представників медіа до самоцензури.

Консервативний Абе, який повернувся до влади у 2012 році, обмежував права журналістів ще коли був прем’єром уперше (з 2006 по 2007 рік), зазначає Japan Today.

За словами експертів, нині він намагається уникати тих самих помилок.

Призначений прем’єром, директор суспільного телеканалу NHK Кацуто Моміі (Katsuto Momii) на початку 2014 року під час конференції висловився: «Ми не можемо сказати ліворуч, коли уряд каже праворуч». Це викликало сумніви в тому, що уряд поважає незалежність мовника.  

Пізніше того ж року представник від правлячої партії написав напередодні виборів листа телеканалам, у якому вимагав «чесного висвітлення». Багато журналістів сприйняли це послання як сигнал до приглушення критики або ризик втратити доступ до офіційних осіб.

В уряді категорично відкидають звинувачення на свою адресу та заявляють що «повністю поважають свободу преси».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Шінзо Абе, ft.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду