Амаль Клуні вимагає від єгипетської влади звільнити з-за ґрат журналіста AL Jazeera
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Амаль Клуні вимагає від єгипетської влади звільнити з-за ґрат журналіста AL Jazeera
Про це з посиланням на заяву ув’язненого журналіста, розповсюджену його родиною, повідомила CNN.
37-річна Амаль Клуні – уроджена ліванка, яка набула освіту у Великій Британії та США, - адвокат лондонської компанії Doughty Street Chambers. Вона захищала Юлію Тимошенко та Джуліана Ассанжа.
Клуні надіслала листа президенту Єгипта Абделю Фаттаху ас-Сісі, повідомивши про намір прибути до Каїру й обговорити справу Мохамеда Фахмі. Це викликає «сильний головний біль» в єгипетської влади, якій би хотілося, щоб ця справа забувалась, пише з Каїра кореспондент BBC Орла Герін (Orla Guerin).
«Призначений на 12 лютого новий судовий процес - найгірше страхіття, - говориться у згаданій заяві Мохамеда Фахмі. – Нам довелося б пройти ще через одну циркову виставу».
1 січня цього року під безпрецедентним міжнародним тиском єгипетський суд визнав неправомірними вироки, винесені трьом журналістам англомовної служби каїрського бюро AL Jazeera. Йшлося про австралійського репортера Пітера Ґреста, завідувача бюро новин Мохамеда Фахмі та оператора Бахера Мохамеда.
Звільнення на початку лютого після 400-денного ув’язнення австралійця Пітера Ґреста, викликало сподівання, що свободу здобуде і Мохамед Фахмі, котрий має подвійне єгипетсько-канадське громадянство.
Амаль Клуні заявила CNN: «Я підтримую зв’язки з родиною Мохамеда Фахмі. Я – його адвокат. Ми раді звільненню Пітера Ґреста і робимо усе можливе, щоб забезпечити щасливий фінал і в цій справі. Він постраждав від тієї ж несправедливості».
Наречена ув’язненого журналіста Арва Емара (Arwa Emara) надсилала листа Клуні з проханням, щоб вона домоглася від єгипетської влади звільнення Фахмі та дозволу виїхати до Канади.
Родина Мохамеда Фахмі стверджує, що він виконав передумову цього – зрікся єгипетського громадянства. Однак у Каїрі не виконали обіцянки дати йому обіцяну свободу й збираються, попри тяжкий фізичний стан, судити без паспорта цієї країни.
Державний міністр із закордонних справ і консульської служби Канади Лін Єліч висловила сподівання, що Фахмі невдовзі звільнять. «Канада глибоко стурбована тим, що оголошено дату нового судового процесу, - заявила вона. – Це зроблено всупереч запевненням, що Фахмі дадуть волю разом з його колегою Пітером Ґрестом. Ми закликаємо негайно його звільнити».
Доля Бахера Мохамеда лишається більшою мірою невизначеною, оскільки він не має іншого громадянства, крім єгипетського.
BBC принагідно подає хроніку подій, пов’язаних з переслідуванням трьох журналістів англомовної служби каїрського бюро Al Jazeera.
29 грудня 2013 року. Поліція арештовує у каїрському готелі Marriott австралійського журналіста Пітера Ґреста та завідувача бюро Мохамеда Фахмі. Слідом за ними під арешт у власній оселі потрапляє оператор Бахер Мохамед.
29 січня 2014 року. Перед судом постають 20 осіб, звинувачених у розповсюдженні неправдивих новин, інформації, належності до терористичної організації. Серед них – троє журналістів катарської телемережі.
22 лютого. Відбувається перше засідання судового процесу над Мохамедом Фахмі, Пітером Ґрестом і Бахером Мохамедом.
23 червня. Підсуднимвиносять вироки. Першим двом – 7-річне тюремне ув’язнення. Третьому додають до цього терміну 3 роки.
12 листопада. Президент Єгипту підписує декрет, що дозволяє репатріацію в’язнів-іноземців.
1 січня 2015 року. Вищий суд Єгипту ухвалює рішення провести новий судовий процес, однак не звільняє журналістів Al Jazeera під заставу.
1 лютого. Пітер Ґрест - на волі. Двоє його колег лишаються за ґратами.
За даними «Репортерів без кордонів» (RSF),нині по тюрмах світу ув’язнено 165 журналістів. 15 з них - в Єгипті.