Бахрейн позбавляє громадянства  журналістів

Бахрейн позбавляє громадянства журналістів

11:37,
6 Лютого 2015
2168

Бахрейн позбавляє громадянства журналістів

11:37,
6 Лютого 2015
2168
Бахрейн позбавляє громадянства  журналістів
Бахрейн позбавляє громадянства  журналістів
Автори:
Влада Бахрейну позбавила громадянства принаймні чотирьох репортерів.

Про це повідомив з посиланням на  офіційне інформаційне агентство острівної держави у Перській затоці  Комітет захисту журналістів (CPJ).

КЗЖ називає їхні імена. Це - засновник BahrainOnline Алі Абдель Імам (Ali Abdel Imam),  засновник і головний редактор Bahrain Mirror Алі Алдайрі (Ali Aldairy), ведучий базованої у Бейруті  опозиційної станції Al Nabaa  Аббас Бусафван (Abbas Busafwan) і блоґер Хуссейн Юсеф (Hussein Yousef).   За інформацією місцевої преси усі вони  під  загрозою переслідувань, змушені були покинути країну.

Вони фігурують у списку 72 осіб міністерства внутрішніх справ,  яких звинуватили у шпигунстві на користь закордонних держав, у використанні   соціальних медіа для вербування  до участі у терористичних актах  та  у підбурюванні до повалення уряду. Бахрейнська влада виправдовує своє  рішення щодо їхнього покарання прагненням «зберегти й захистити безпеку та стабільність».

BBC відзначає, що це найбільше число бахрейнців, позбавлених громадянства через ухвалений 2013 року закон. Він дозволяє вдаватися до такого заходу щодо тих, хто здійснює «терористичні акти».

Репортери-вигнанці  зреагували на   рішення бахрейнського  уряду у Twitter.  Альдайрі  висловив протест  проти свавілля влади. Імам присягнувся продовжити боротьбу за свій народ.  Бусафран   пообіцяв й надалі займатися журналістикою, а Юсеф сказав,  що  «став бахрейнцем ще більшою мірою, ніж був». .

У грудні 2014 року, коли КЗЖ проводив   тюремний  облік медійників, за ґратами   у Бахрейні перебували  6  репортерів.

«Бахрейнські журналісти, які насмілюються висловлювати критичні думки, зіштовхуються з серйозними ризиками, - заявив координатор програми з Близького Сходу і Північної Африки КЗЖ Шеріф Мансур (Sherif Mansour). -  Нині Бахрейн карає їх, позбавляючи найдорожчого».

Алі Абделя Імама бахрейнська  влада арештовувала за звинуваченням  у поширенні  «неправдивої інформації». 2013 року йому було надано політичний притулок у Великій Британії. Аббас Бусафван  після того, як переїхав туди, заснував Бахрейнський центр досліджень у Лондоні (BCSL). Алі Алдайрі був кореспондентом базованої у британській столиці опозиційної супутникової  телестанції  LuaLua TV. Нині Бусафан і Алдайрі перебувають у Лівані. А цього року за співробітництво під арештом побував блоґер  Хуссейн Юсеф.

Human Rights Watch розкритикувала   дії   влади Бахрейну та чинне там законодавство. Нечітке формулювання ухвалених 2014 року поправок, вважає правозахисна організація, «створює новий правничий привід для свавільних дій».                

Міжнародне законодавство жорстко  обмежує обставини позбавлення  громадянства. Коли країна  вдається до цього кроку,  вона повинна забезпечити право на проживання.

   

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: flickr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду