Суд в Азербайджані виніс 5-річний тюремний вирок опозиційному журналісту

Суд в Азербайджані виніс 5-річний тюремний вирок опозиційному журналісту

13:28,
31 Січня 2015
2942

Суд в Азербайджані виніс 5-річний тюремний вирок опозиційному журналісту

13:28,
31 Січня 2015
2942
Суд в Азербайджані виніс 5-річний тюремний вирок опозиційному журналісту
Суд в Азербайджані виніс 5-річний тюремний вирок опозиційному журналісту
Автори:
Апшеронський районний суд Азербайджану у четвер засудив до 5-річного позбавлення волі за сфабрикованим звинуваченням у хуліганстві оглядача опозиційної газети Azadlyg («Свобода») Сеймура Хазі.

Про це повідомив сайт «Кавказский Узел».

Інший фігурант кримінальної справи Магеррам Гасанов отримав лише 6 місяців тюремного ув'язнення.

Сеймур Хазі потрапив під арешт у серпні 2014 року. За версією правоохоронців,  він побив незнайомого йому чоловіка. У вересні було оголошено про затримання Гасанова, який, як стверджували у прокуратурі, образив і вдарив журналіста.

Хазі відкинув пред'явлені йому звинувачення, назвавши їх «політично вмотивованими». Гасанов відмовився давати покази.

Адвокат Хазі Аділ Ісмайлов так само вважає, що Сеймура Хазі переслідують «винятково з політичних мотивів» як одного з впливових діячів Народного фронту Азербайджану, члена Національної ради демократичних силіжурналіста, який критикував владу у газеті Azadlyg та соцмережах.

«У ході судового слідства захист спростував звинувачення», - заявив він у заключному слові.

За його словами, були спростовані  й покази багатьох свідків обвинувачення. При цьому, вони зізналися, що «не бачили самого інциденту».

«Я не хотів би політизувати цю справу, -  сказав Аділ Ісмайлов. - Однак останнім часом на усіх процесах, коли я захищав опозиціонерів, незважаючи на нашу правоту, виносилися звинувачувальні вироки. Причина - у політичній належності моїх підзахисних».

Ісмайлов послався на висловлювання президента Азербайджану Ільхама Алієва, що «в Азербайджані є сильна держава і слабка опозиція».

«Якщо це так, то чому ж ця сильна держава звинувачує своїх слабких опонентів?», - запитав адвокат.

Він вказав на юридичну нікчемність позиції обвинувачення. У рішеннях Верховного і Конституційних судів Азербайджану, нагадав Ісмайлов, поняття «хуліганство» тлумачиться як вчинення дій, що становлять загрозу громадському порядку або спрямованих на неповагу до суспільства. У вчинках  Хазі нічого подібного не було, нагадав адвокат. На нього було вчинено напад, він захищався, не завдавши при цьому жодних серйозних травм.

Правник назвав рішення суду «виконанням замовлення». Адже закон передбачає звільнення від відповідальності осіб, що діють у межах самооборони.

Проти Хазі було здійснено «сплановану провокацію», підкреслив Аділ Ісмайлов. Особа, не спроможна користуватися Facebook, пред'являла журналісту претензії, що той нібито не відповідав на його листи у соціальній мережі. Справу сфабрикували настільки примітивно, що не врахували жодних нюансів.

Сеймур Хазі звинуватив у переслідуванні президента Азербайджану. Журналіст заявив, що звинувачення проти нього «замовив сам Ільхам Алієв».

Суддя перебивала його і проголосила, що «Ільхам Алієв – президент, улюблений народом і азербайджанцями усього світу».

Тим не менш, журналіст заявив, що його арешт «санкціонували» Алієв та голова його адміністрації Раміз Мехтієв.

«Моїх дідів репресували 1937 року, - наголосив Сеймур Хазі. -  Сьогодні ми зіштовхуємося з подібною системою, створеною генералом КДБ Гейдаром Алієвим».

Голова Центру моніторингу політв'язнів Ельшан Гасанов назвав в інтерв’ю кореспонденту «Кавказского узла» судовий процес «повним фарсом».

«Немає сумніву, що Хазі винесли вирок за надуманим звинуваченням, - сказав він. - Політичні мотиви переслідування журналіста, провокація проти нього очевидні».

Для імітації об'єктивного розслідування, вважає Ельшан Гасанов, арештували особу, яка спровокувала медійника і навіть засудили її. Однак усього на півроку. З урахуванням терміну досудового арешту, вже через місяць він вийде на свободу.

Представники обвинувачення та захисту іншого фігуранта відмовилися дати коментар «Кавказскому узлу».

Сеймур Хазі й раніше зазнавав фізичних нападів, відзначає сайт. У березні 2011 року у селищі Джейранбатан, за 20 км. на північ від Баку його викрали. Нападники побили журналіста, відібрали у нього два мобільних телефони та вилучили інформацію з ноутбука.

Журналіст вважає, що цей напад пов'язаний з його професійною діяльністю,  критичними публікаціями  на адресу влади та з активною громадянською позицією.

Невідомі особи радили Хазі «поводитися розумно» і не критикувати президента Ільхама Алієва. Сеймур Хазі раніше заявляв, що жодних активних слідчих дій у цій справі не проводилося.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сеймура Хазі виводять після винесення вироку, kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду