Американський ПЕН-центр вимагає звільнити азербайджанську журналістку Хадіджу Ісмайлову
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Американський ПЕН-центр вимагає звільнити азербайджанську журналістку Хадіджу Ісмайлову
Про це повідомив його сайт.
Організація розцінює арешт журналістки як «корозію» міжнародного іміджу Азербайджану.
«Настирливі спроби змусити Ісмайлову замовкнути походять від політичної верхівки, - наголошується у заяві. - За день до її арешту голова адміністрації президента Ільхама Алієва оприлюднив заяву обсягом 60 сторінок. У ній журналістку було звинувачено у тому, що вона кинула “виклик” і демонструє “негативне ставлення до відомих представників азербайджанської спільноти”».
ПЕН-центр нагадує, що Ісмайлова працює на Радіо Свобода/Вільна Європа (RL/RFE), а також, що після арешту журналістки на початку грудня поліція влаштувала обшук у бакинському бюро радіостанції. Групу її співробітників допитували протягом 12 годин, а після цього обшукали їхні помешкання.
Звинувачення проти Ісмайлової у підбурюванні до самогубства колишнього колеги ПЕН-центр називає «фальшивими». Він характеризує жертву юридичного свавілля як «провідну журналістку-розслідувачку, яка висвітлює глибоко укорінену корупцію та постійне порушення прав людини в Азербайджані».
Американська заява привертає особливу увагу до думки «визнаного автора і члена ПЕН-центру» – американського письменника афганського походження Халеда Хоссейні (Khaled Hosseini). Його роман-бестселлер «Той, що біжить за повітряним змієм» (TheKiteRunner)Хадіджа Ісмайлова переклала азербайджанською мовою.
«Я глибоко засмучений звісткою, що уряд Азербайджану арештував Хадіджу Ісмайлову, - заявив він. - Як автор, я ціную священну свободу писати та ділитися ідеями без остраху переслідувань. Ця свобода необхідна для будь-якого конструктивного діалогу».
Він також наголосив, що численні спроби азербайджанської влади змусити замовкнути журналістку, а також її арешт, лише підтверджують її відвагу та авторитет усупереч переслідуванням.
«Я пишаюся тим, що Хадіджа донесла мій роман до азербайджанського народу, - сказав Хоссейні. – Тепер настав час для мене долучити свій голос до її голосу».
Визнанням журналістських заслуг Хадіджі Ісамйлової, яка неодноразово була жертвою утисків влади, стало відзначення її престижною премією ім. німецького видавця і політика Герда Буцеріуса «За сприяння вільній пресі Східної Європи» (Förderpreis Freie Presse Osteuropas) та єдиною у своєму роді нагородою «За мужність у журналістиці» Міжнародного жіночого фонду мас-медіа (IWMF).
Заснований 1922 року Американський ПЕН-центр об'єднує 3700 авторів, які домагаються «повалення бар’єрів проти свободи слова в усьому світі».