Newsweek згадав журналістів, які загинули у 2014 році

Newsweek згадав журналістів, які загинули у 2014 році

12:47,
5 Січня 2015
3385

Newsweek згадав журналістів, які загинули у 2014 році

12:47,
5 Січня 2015
3385
Newsweek згадав журналістів, які загинули у 2014 році
Newsweek згадав журналістів, які загинули у 2014 році
Автори:
Американський журнал Newsweek, підсумовуючи події 2014 року, написав про журналістів, які загинули 2014 року під час виконання своїх обов’язків.

«2014 був роком протиріч, запам'ятався матеріалами, створеними лише завдяки тому, що знайшлися журналісти, готові поїхати за цими історіями», - пише Newsweek.

Видання згадує, що Олімпіада в російському місті Сочі стала періодом світової гармонії та святом любові до спорту, однак вже через кілька тижнів ситуація змінилася.

«Україна та Росія були на межі, граючи в політичні шахи, які потім призведуть до падіння президента однієї країни, зміни кордонів та назавжди змінять світовий образ Росії», - йдеться у тексті.

Newsweek також нагадує про загрозу з боку ISIS, дівчат, викрадених нігерійським ісламістським угрупованням Боко Харам, епідемію Еболи, легалізацію одностатевих шлюбів у багатьох американських штатах та інші знакові події року.  Разом з тим журнал наголошує на ролі журналістів, які, часто ризикуючи, повідомляли історії, аби дати іншим можливість зрозуміти, що ж відбувається по всьому світу.

Видання виокремило невелику групу журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки у 2014 році.

Newsweek, зокрема, згадує про Джеймса Фоулі, який висвітлював події у конфліктних зонах Сирії, Лівії, Іраку та Афганістану, співпрацюючи із GlobalPost та Agence-France Press. Потрапив у полон у 2012 році та був убитий боковиками ISIS у 2014-му.

Ще одна журналістка, німкеня Аня Нідрінґгаус загинула в Афганістані. У квітні її застрелив поліцейський у Кабулі, напередодні виборів президента. Нідрінґгаус була талановитою фоторепортеркою, співпрацювала із агенцією AP.

У столиці Ємену Сані у грудні від рук бойовиків Аль-Каїди загинув 33-річний Люк Сомерс.

Newsweek згадує також про 26-річну Камілу Лепаж (Camille Lepage), яка загинула у Центральноафриканській Республіці. Вона була французькою журналісткою, але два роки тому переїхала до Південного Судану, щоб висвітлювати розвиток країни, що стала незалежною 2011 року. Повідомляла також про події в інших африканських країнах.

Мішель дю Сіль (Michel du Cille), триразовий володар Пулітцерівської премії, висвітлював епідемію Еболи. Помер у віці 58 років у Ліберії, ймовірно, від серцевого нападу.

Журнал нагадує також про Аунга Кява Наінга (Aung Kyaw Naing), відомого під іменем Пар Гі (Par Gyi). Працював журналістом-фрілансером у М’янмі. Був затриманий та вбитий військовими, коли висвітлював сутички між армією М’янми та повстанцями з народу карен.

Інший журналіст Сімоне Каміллі (SimoneCamilli) працював для Associated Press із Сектора Гази та був убитий снарядом. Разом з ним загинув і перекладач.

Newsweek пише також російського фотожурналіста Андрія Стеніна, який загинув на Донбасі. Видання нагадує, що на момент свого зникнення він співпрацював із представниками так званої «ДНР». Водночас журнал не згадує про те, що фотограф знімав принизливі допити та катування українських солдат, що потрапили в полон.

На Донбасі під час мінометного обстрілу загинув також Андреа Рочеллі (Andrea Rocchelli), який співпрацював із Newsweek та Le Monde.

Американське видання нагадує і про Муаза Аломара (MouazAlomar), 17-річного фотографа-фрілансера. Він помер у Сирії, ледве встигнувши завантажити матеріал, на якому відзнято бомбардування, що відбулося напередодні. Ці кадри активно поширювалися у соціальних медіа, нагадує Newsweek.

Канадський журналіст-фрілансер (Ali Mustafa) також висвітлював події у Сирії і був убитий під час авіа-обстрілу.

Турад Мохамед Аль-Захурі (Turad Mohamed al-Zahouri) був громадянським журналістом у Сирії і помер 20 лютого внаслідок мінометного обстрілу.

Newsweek пише також про Франкліна Реєса (Franklin Reyes), який народився у Гавані та приєднався до команди AP у 2009 році. На час своєї загибелі працював над історією про кубинську економіку. Помер внаслідок автомобільної аварії, коли повертався із завдання.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
newsweek.com, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду