На ув’язнених в Єгипті тележурналістів AL-Jazeera чекає новий судовий процес
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На ув’язнених в Єгипті тележурналістів AL-Jazeera чекає новий судовий процес
Таке рішення було ухвалене після розгляду оскарження вироку ув’язненими журналістами колишнього каїрського бюро англійської служби катарської телемережі – завідувача Мухамеда Фахмі (Mohamed Fahmy), кореспондента Пітера Ґреста (Peter Greste) та оператора Бахера Мухамеда (Baher Mohamed).
Суд визнав наявність серйозних правових порушень, пов’язаних з винесеним їм у червні 2013 року вироком. Тоді за звинуваченнями у співробітництві з оголошеними терористичною організацією «Братами-мусульманами» та за розповсюдження неправдивих новин, що завдають шкоди іміджу Єгипту за кордоном, Мухамеда Фахмі та Пітера Ґреста було засуджено до 7-річних термінів ув’язнення. Їхній колега Бахер Мухамед отримав 10 років тюрми.
Відколи вони опинилися за ґратами в’язниць посиленого режиму минув рік.
Згідно з учорашнім рішенням вищого суду, новий процес має розпочатися упродовж місяця і тривати, за прогнозами, рік чи навіть довше. До цього журналістів триматимуть під вартою.
Справу розглядали рівно 30 хвилин. Прикметно, що обвинувачені не були при цьому присутні.
Вердикт виявився повною несподіванкою.
«Репортерів не допустили на коротке слухання, - повідомила з місця події кореспондентка BBC Орла Герін (Orla Guerin) - Поліція дозволила їм увійти до зали, коли суддя вже завершив його. Захисники та родичі чекали оголошення вердикту у переповненому коридорі. Почувши його, літні батьки Пітера Ґреста Лоїс та Юріс були ошелешені. А за декілька хвилин до цього адвокат Мухамеда Фахмі упевнено передрікав, що усіх трьох обвинувачених звільнять під заставу».
Речник Al-Jazeera зробив після оголошення судового рішення заяву. «Бадер, Пітер і Мухамед несправедливо відбули у тюрмі понад рік, - заявив він. - У єгипетської влади простий вибір – швидко звільнити ув’язнених або ж затягувати процес. Це продовжило б вчинену проти них несправедливість і завдавало б шкоди країні в очах світу».