У Туреччині масово арештовують журналістів
Як повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на турецьке агентство Anatolia, внаслідок таких дій силовиків було арештовано 27 осіб.
Серед обвинувачень на адресу медійників – «наклеп» та «обʼєднання з метою державного перевороту».
Серед затриманих опинився також Екрем Думанли, головний редактор однієї із найпопулярніших у Туреччині газет Zaman. Напередодні він виступив перед мітингувальниками, які вийшли на демонстрацію в підтримку цього видання.
«Радіо Свобода» посилається на світові новинні агенції та пише, що поліцейські рейди стосувалися в першу чергу тих ЗМІ, які вважаються близькими до Фетхуллаха Ґюлена. Він є колишнім імамом, одним із головних опозиціонерів та політичних опонентів Реджепа Таїпа Ердогана.
Занепокоєння подіями у Туречиині висловлюють правозахисні організації. Зокрема, заяву з цього приводу опублікувала Freedom House.
«Нищівні обвинувачення стосовно журналістів та інших затриманих сьогодні є загрозою свободі вираження в Туречині, а також будь-кому критичному до її уряду», - сказав Деніал Калінгаерт (Daniel Calingaert), виконавчий віце-президент Freedom House.
За його словами, ці арешти схожі на відплату журналістам, які висвітлювали корупцію та критикували уряд.
«Каральні заходи щодо висловлювань у Туреччині мають припинитися», - наголосив Калінгаерт.
Стурбованість подіями у Туреччині висловила також представниця ОБСЄ з питань медіа Дуня Міятович. Засудили рейди поліції та арешти медійників також високий представник ЄС із зовнішніх справ Федеріка Могеріні (Federica Mogherini) та комісар з політики Європейського сусідства та Йоганес Ган (Johannes Hahn).