Комітет захисту журналістів закликав Бельгію подбати про свободу преси у Європі

Комітет захисту журналістів закликав Бельгію подбати про свободу преси у Європі

19:22,
20 Листопада 2014
1761

Комітет захисту журналістів закликав Бельгію подбати про свободу преси у Європі

19:22,
20 Листопада 2014
1761
Комітет захисту журналістів закликав Бельгію подбати про свободу преси у Європі
Комітет захисту журналістів закликав Бельгію подбати про свободу преси у Європі
Виконавчий директор КЗЖ Джоел Саймон (Joel Simon) надіслав публічного листа міністру закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерсу, який зараз головує у комітеті міністрів Ради Європи.

У листі очільник КЗЖ привернув увагу міністра до численних порушень свободи медіа та атак проти репортерів.

Посилаючись на дослідження Комітету захисту журналістів, автор звернення відзначає: «Влада санкціонує репресії драконівськими указами та судовими рішеннями або увіковічує насильство проти наших колег, виявляючи неспроможність проводити розслідування убивств і нападів».

«У Росії, Україні, Угорщині, Туреччині та в Азербайджані свободу слова було суворо обмежено, а журналісти зазнають атак і репресій», - йдеться у листі.

У Росії, наголошує КЗЖ, нікого й досі не притягнули до відповідальності за загибель 20 років тому у Москві журналіста Дмитра Холодова.

Відтоді були безкарно убиті понад 20 репортерів. Зростання само цензури пов'язане з репресивними діями уряду, зокрема, з ув'язненням журналістів, наказами звільняти незалежних редакторів, блокувати критичні сайти, а також усувати з кабельних мереж незалежних мовників.

Останні ухвалені закони, що криміналізують наклеп, накладають обмеження на блогерів, забороняють розміщення реклами на незалежних телеканалах, скорочують закордонні  інвестиції у вітчизняні ЗМІ, а також сприяють згортанню свободи преси в Росії.

В Азербайджані, який головував у Раді Європи перед Бельгією, влада знущалася з її мандату, кидала до в'язниць критично налаштованих журналістів і захисників прав людини, говориться у листі.

Місцеві можновладці докладали зусиль, щоб змусити замовкнути медіа, обкладаючи їх штрафами, публічно паплюжачи критичних журналістів у проурядових ЗМІ, забороняючи поїздки, санкціонуючи залякування і переслідування державою груп підтримки медіа. Уряд також запровадив щодо преси обмежувальне законодавство. Кримінальне покарання за наклеп було поширене на інтернет.

 

«В Україні журналісти, які висвітлюють конфлікт з проросійськими сепаратистами, - пише виконавчий директор КЗЖ, - зіштовхуються з викраденнями, свавільними затриманнями, перешкодами у мовленні, фізичними нападами та убивствами. Щонайменше семеро журналістів і медійників були безкарно вбиті, висвітлюючи кризу на анексованому у березні Росією силою українському півострові Крим. Під час ознайомчої поїздки у липні КЗЖ з’ясував, що незалежні ЗМІ зіштовхуються там з цілеспрямованими атаками проти свободи преси російськими драконівськими  законами».

У Туреччині, незважаючи на те, що останнім часом число ув'язнених журналістів в країні зменшилося, репортери, як і раніше, зіштовхуються  із залякуванням, цензурою та судовими переслідуваннями

В Угорщині під час поїздки до Будапешту у жовтні, КЗЖ виявив тривожний відкат свободи преси та фундаментальних прав. Медіаорганізація вважає, що задля уникнення небезпечного прецеденту в Європі необхідно проводити подальше ретельне міжнародне дослідження стану свободи преси у цій країні.

Оскільки Бельгія нещодавно перейняла головування у Раді Європи, Джоел Саймон закликав голову зовнішньополітичного відомства цієї країни сприяти поліпшенню співробітництва  між РЄ, Євросоюзом та ОБСЄ – трьома інституціями, які вважають свободу преси фундаментальною  цінністю.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
en.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду