Причина цього, як відзначає PEN International, у її співпраці із вірменською газетою Agos, що виходить друком у Туреччині. Поштовхом слугувало її інтерв’ю на азербайджанському новинному сайті modern.az, в якому журналістка пропагує ідею діалогу між громадянськими суспільствами Азербайджану та Вірменії.
Інтерв’ю викликало серію ворожих статей в азербайджанських медіа, автори яких звинувачують Арзу Гейбуллаєва у зраді на користь Вірменії.
PEN International засудив погрози Арзу Гейбуллаєвій та закликав владу Азербайджану й Туреччини розслідувати усі спрямовані проти неї залякування та гарантувати безпеку журналістці.
Впливова міжнародна організація оприлюднила на сайті відрите для підпису звернення до міністрів внутрішніх справ обох країн.
PEN International характеризує уроджену в Баку Арзу Гейбуллаєву як освічену особистість. Вона є донькою колишнього ректора архітектурно-будівельного університету, закінчила турецький ліцей, проходила навчання за програмою FLEX у Сполучених Штатах. Арзу – випускниця факультету міжнародних відносин Бількентского університету в Анкарі та Лондонської школи економіки.
Вона тривалий час працювала на Кавказі у ряді аналітичних центрів, науково-дослідних інститутів, некомерційних організацій та новинних агенцій як авторка, журналіст та аналітик регіональних проблем. Була співдиректором громадської організації Тhe Imagine Center for Conflict Transformation, що сприяє діалогу, співробітництву та налагодженню мирних процесів у суспільствах тих країн, де відбуваються конфлікти. Працювала головним редактором the Neutral Zone - платформи альтернативних голосів цих двох ворогуючих країн.
Арзу постійно дописує до двомовного тижневика Agos та Jazeera,Global Voices. Регулярно веде англомовний блоґ Flying Carpets and Broken Pipelines. Однак її гасло «Мій ворог – мій друг» і висловлювання на кшталт «Моя найкраща подруга – вірменка» сприймаються в Азербайджані суперечливо.