Згідно зі звинуваченням, пред’явленим Деліч у квітні 2013 року, їй інкримінують злочин «Поширення секретної інформації». Це загрожує журналістці позбавленням волі терміном до трьох років.
EFJ звертала увагу на справу Анушки Деліч у листах до Європейської комісії та до Європарлменту.
«Інформувати суспільство з питань, що становлять громадський інтерес, - обов'язок журналістів, - заявив президент EFJ Могенс Блічер Б'єррегард, (Mogens Blicher Bjerregård). – Вони мають бути захищені від кримінальної відповідальності за публікацію інформації незалежно від того, відбувся чи ні її витік».
Висунуті проти Деліч звинувачення пов'язані з публікацією серії її статей у переддень парламентських виборів у Словенії, що відбулися 2011 року. У них вона відстежила зв'язки словенської неонацистської організації «Кров і честь» (Kri in čast) з ліво-центристською партією соціал-демократів (Socialni demokrati-SD).
Словенське агентство розвідки й безпеки (SOVA) стверджувало, що пані Деліч використала для своїх статей інформацію, незаконно отриману з його файлів. Тому подало проти журналістки судовий позов. Рішення щодо початку судового процесу проти неї було ухвалено у вересні після юридичних дискусій, що тривали понад півтора року.
Реакція у зв’язку з початком судового процесу не забарилася не тільки у медійних, а й у політичних колах. Депутат Європарламенту від Словенії Тані Файон (Tanja Fajon) заявила: «Як колишня репортерка, парламентарій та зацікавлена громадянка я вважаю, що Анушка Деліч діяла в інтересах суспільства. З погляду професійної журналістської етики та міжнародних журналістських стандартів місія медійників - у тому, щоб забезпечувати громадськість гідною довіри, перевіреною, якісною інформацію».
Надзвичайно важливо, наголосила парламентарій, щоб журналісти, особливо ті, які займаються розслідуваннями, мали можливість працювати у безпечному середовищі, без постійного остраху переслідувань чи залякувань тюремним ув'язненням. Вона засудила будь-яке політичне втручання, що ставить під загрозу журналістську незалежність та її етичні норми. Це - практика, з якою негайно має бути покінчено з тим, щоб медіа і політика взаємно зберегли свою репутацію та гідність.
Справа Анушки Деліч викликає тривогу в ЄС, оскільки досі Словенія мала репутацію ліберальної країни з вільними медіа. За рейтингом свободи преси «Репортерів без кордонів» (RSF) 2014 року вона посіла 34 місце між Великою Британією та Іспанією.