У Свазіленді за критику влади засудили редактора єдиного опозиційного видання
У Свазіленді за критику влади засудили редактора єдиного опозиційного видання
Суддя, який виносив вердикт, заявив, що мета цього рішення – відлякати «інших журналістів, які можуть поділяти їхні погляди». За його словами, репортери у Свазіленді взяли за звичку публікувати матеріали, «наклепницькі щодо суду та судової системи» та «неприйнятні для членів суспільства, які правильно мислять».
Часопис The Nation опублікував їхні статті з критикою верховного судді за зловживання владою.
Суддя сказав, що будь-яка поблажливість до Махуби й Масеко неможлива, оскільки вони не виявили в ході процесу «жодних докорів сумління». Поведінку першого з них він назвав «огидною», оскільки в емоційному пориві той звернувся до нього на «ти». Крім того, своїми заявами проти правлячого королівського режиму він нібито підігравав міжнародним спостерігачам на гальорці. Суддя стверджував, що за свазілендським правосуддям «свобода слова не є абсолютним правом».
Обоє засуджених вже відсиділи за ґратами у досудовому ув’язненні понад 100 днів.
Amnesty International визнала Махубу і Масеко в’язнями сумління.
Критику абсолютної монархії в країні, відзначає AFP, оголошено поза законом, і судова система жорстко ставиться до її опонентів.
«Репортери без кордонів» (RSF) засудили вирок проти єдиного в країні опозиційного видання та ставлення судді до журналістів.
Розташований на південному сході Африки Свазіленд – одна з найменших країн континенту із населенням близько 1,5 млн. Це країна, якою править монарх, що зосереджує у своїх руках майже усю повноту влади.
Нині її володарем є король Мсваті III, який вступив на престол 1968 року, коли Свазіленд був проголошений незалежним від Великої Британії. Начальником королівського протоколу, який контролює його щоденний робочий графік, є Фелізве Дляміні. Він вивчав міжнародне право у Київському державному університеті ім.Тараса Шевченка.
За Індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» (RSF) Свазіленд посів 2014 року 156 місце серед 180 країн світу.