У Лівії ісламісти захопили урядові телестанції й продовжують викрадати журналістів

У Лівії ісламісти захопили урядові телестанції й продовжують викрадати журналістів

00:00,
22 Серпня 2014
1650

У Лівії ісламісти захопили урядові телестанції й продовжують викрадати журналістів

00:00,
22 Серпня 2014
1650
У Лівії ісламісти захопили урядові телестанції й продовжують викрадати журналістів
У Лівії ісламісти захопили урядові телестанції й продовжують викрадати журналістів
Лівійська влада закрила два державні телеканали. Причиною стало те, що один із них захопили бойовики, а інший почав гнути антиурядову лінію, повідомив Комітет захисту журналістів.

Міністерство інформації заявило, що телеканал і новинний сайт Al-Wataniya перейшов під контроль ісламістів.

Директор державної новинної телестанції Al-Wataniya Тарек аль-Хуні (Tarek al-Huni) сам подав у відставку того дня, коли ісламські бойовики домоглися цього й одразу почали диктувати свої правила гри.

Мовлення офіційного органу лівійського парламенту Libya al-Rasmiya було припинено владою, оскільки його очільник Нізан Тайярі (Nizam Tayyari) вів антиурядову кампанію.

Обидва канали були закриті після того, як лівійська влада звернулася з проханням до супутникової компанії Nilesat, що належить єгипетському уряду.

КЗЖ інформує також про викрадення цього тижня директорів державного телеканалу Libya International Channel Television Усама Рашида (Osama Rashid) та Мохаммеда аль-Сааді (Mohammed al-Saaidi).

На своїй сторінці у Facebook Лівійський центр свободи преси (the Libyan Center for Press Freedom) наводить свідчення очевидців. Вони заявили, що група бойовиків зупинила та обшукала журналістів на контрольно-пропускному пункті поблизу Тріполі коли ті поверталися з роботи додому. З’ясувавши за документами, що вони працюють на державному телеканалі, їх затримали.

Жодне з численних угруповань, що діють нині в охопленій хаосом Лівії, не взяло на себе відповідальності за вчинену акцію. Де перебувають нині бранці – невідомо.

«Напади на репортерів і новинні медіа лише посилюють чутки й недовіру, що люто шматують лівійське суспільство, – вважає координатор програми Близького Сходу і Північної Африки КЗЖ Шеріф Мансур (Sherif Mansour).

Він також закликав викрадачів тележурналіста негайно звільнити їх.

Як свідчить дослідження Комітету захисту журналістів, захоплення державних телевізійних станцій і викрадення журналістів – останні у серії випадків погіршення стану свободи преси у Лівії. Зникли безвісти медійники приватної станції Albarqa TV. Їх викрали два тижні тому на контрольно-пропускному пункті у місті Тобрук бойовики, пов’язані з ісламістами.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
commons.wikimedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду