Прийнятий у Катарі закон проти кіберзлочинів загрожує свободі слова – CPJ

Прийнятий у Катарі закон проти кіберзлочинів загрожує свободі слова – CPJ

00:00,
21 Вересня 2014
1250

Прийнятий у Катарі закон проти кіберзлочинів загрожує свободі слова – CPJ

00:00,
21 Вересня 2014
1250
Прийнятий у Катарі закон проти кіберзлочинів загрожує свободі слова – CPJ
Прийнятий у Катарі закон проти кіберзлочинів загрожує свободі слова – CPJ
Всупереч оптимістичним запевненням влади, у Катарі цього тижня прийняли закон проти кіберзлочинів, що «матиме «серйозні наслідки для  свободи преси» країни.

Так про прийняття акту повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

«Широке тлумачення, яке дозволяє цей закон, може бути використане для обмеження свободи преси та винесення тюремних вироків репортерам», - застерігає базована у Нью-Йорку правозахисна організація.

Одна зі статей закону передбачає покарання будь-якої особи, визнаної винною у порушенні соціальних цінностей. Мова йде про публікацію новин, знімків, аудіо- та відео-записів, що мають стосунок до особистого чи родинного життя.

«Навіть якщо вони правдиві», через це може бути винесений тюремний вирок терміном до одного року або накладено штраф на суму 100 тисяч катарських ріалів, що еквівалентна 28 тис. американських доларів. Таке саме покарання передбачене за дифамацію в інтернеті.

Закон проти кіберзлочинності також стверджує: особам, визнаним винними, у тому, що вони ставлять під загрозу «безпеку держави, загальний порядок, мир у країні чи у світі, поширюючи або публікуючи «неправдиві новини», загрожує 1-річний тюремний вирок або штраф у 250 тис. катарських ріалів.

Тим, хто визнані винними, у тому, що ставлять під загрозу «безпеку держави, загальний порядок, мир у країні чи у світі, поширюючи або публікуючи “неправдиві новини”», загрожує 1-річний тюремний вирок або штраф 250 тис. катарських ріалів.

Інша стаття закону загрожує тюремними вироками до 3-х років і штрафом до 500 тис. катарських ріалів за поширення «неправдивих новин» з метою дестабілізації національної безпеки.

Координатор з питань Близького Сходу і Північної Африки КЗЖ Шеріф Мансур (Sherif Mansour) вважає, що владі Катару «слід відкинути усі статті закону, що приборкують свободу преси». Він дійшов до висновку, що принаймні дві статті закону нібито спрямованого проти кіберзлочинів, суворо обмежуватимуть її «за відсутності злочину».

Комітет захисту журналістів нагадує, що 2013 року він настирливо закликав владу Катару переглянути ухвалений урядом законопроект. Було отримано відповідь факсом від прем’єр-міністра Абдули бін Нассера бін Халіфи (Abdullah bin Nasser bin Khalifa), що закон не містить обмежень свободи преси, яку захищає Конституція.

Ці й подібні твердження ставлять під сумнів регіональні правозахисні та медійні організації, на думку яких посилається КЗЖ.

Неурядова організація Gulf Center for Human Rights висловила занепокоєння новим законом, охарактеризувавши його як «реальну загрозу свободі слова й думки та довірі до інтернету й соціальних медіа».

Натомість Центр свободи медіа у м.Доха (Doha Center for Media Freedom)  стривожений тим, суперечливий закон проти кіберзлочинності негайно набуває чинності.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
maps.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду