Міжнародні організації засудили турецьку поліцію за застовування сльозогінного газу проти журналістів BBC
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Міжнародні організації засудили турецьку поліцію за застовування сльозогінного газу проти журналістів BBC
«Поліцейські, які вчинили цей злочин, повинні повною мірою відчути силу правосуддя за свої ганебні дії», - сказав президент Міжнародної федерації журналістів (IFJ) Джим Бумела (Jim Boumelha).
Він також наголосив, що журналісти BBC виконували свою роботу – повідомляли громадськість про те, що відбувається. Бумела назвав напад «безглуздим, свавільним і незаконним».
«Журналісти повинні мати можливість вільно пересуватися та висвітлювати події без остраху перед можливими атаками проти них», - зазначив він.
Спільну з МФЖ позицію зайняла і Європейська федерація журналістів (EFJ).
Як повідомила BBC, її знімальна група зазнала атаки сльозогінним газом, коли фільмувала напружене становище на турецько-сирійському кордоні.
Інцидент стався неподалік сирійського міста Кобане, де відбуваються запеклі бої між бойовиками «Ісламської держави в Іраку й Леванті» (ISIS) та сирійськими курдами, які обороняють місто. Турецькі курди, розлючені бездіяльністю уряду в Анкарі, влаштували демонстрації протесту по інший бік кордону.
Під час інциденту поліцейські жбурнули у бік знімальної групи BBC дві каністри зі сльозогінним газом. Одна з них потрапила в авто.
«Ми припинили зйомки, - свідчить очевидець подій зі знімальної групи BBC Пол Адамс (Paul Adams). – Коли залізли в авто й почали від’їжджати, друга каністра розтрощила заднє вікно. Її кинули з близької відстані, тож вона могла убити кожного, у кого влучила б. Фургон швидко заповнювався задушливим сльозогінним газом, загорілася оббивка».
Генеральний секретар британської Національної спілки журналістів (NUJ) Мішель Стеністріт (Michelle Stanistreet) заявила: «Мене заспокоює те, що ніхто (зі знімальної групи BBC) не постраждав. Але усе могло закінчитися зовсім інакше. Турецькій поліції не слід було брати на приціл журналістів. Репортери BBC бути присутні на акції протесту, щоб виконувати свою професійну роботу – повідомляти про події у суспільних інтересах».
В унісон із позицією МФЖ очільниця британської Національної спілки журналістів закликала турецьку владу поважати право на інформацію та розслідувати дії поліції під час інциденту на турецько-сирійському кордоні.
Як відзначає МФЖ, то була вже друга атака проти журналістів BBC останніми тижнями. Попередню було вчинено 18 вересня у російській Астрахані. До авто репортерів підійшли агресивно налаштовані особи, затіяли сутичку, вирвали камеру, розтрощили її та зникли. Тоді МФЖ і ЄФЖ також приєдналися до міжнародного осуду злочину проти британських журналістів.