Антитехнології: адмінресурс на службі "чорного піару"

00:00,
14 Жовтня 2010
849

Антитехнології: адмінресурс на службі "чорного піару"

00:00,
14 Жовтня 2010
849
Антитехнології: адмінресурс на службі "чорного піару"
Партії влади ведуть виборчу агітацію, часто застосовуючи адмінресурс та «силові методи»: затримання, порушення кримінальних справ та «напади» органів на кшталт КРУ і податкової поліції дозволяють в умовах короткої кампанії «швидко та надійно» боротися з конкурентами.

 

Можна спостерігати також «ручну» нарізку виборчих округів під конкретних кандидатів та формування дільниць таким способом, щоб зменшити явку виборців там, де високою є підтримка «не того» кандидата.

 

Представники громадських організацій, що ведуть моніторинг місцевих виборів, розповіли про маніпулятивні технології, застосування адмінресурсу для «очорнення» опонентів.

 

Вони констатують, що застосування чорного піару під час виборчих кампаній не є особливістю українських перегонів. ОПОРА зафіксувала навіть зменшення, порівняно з минулими виборами, кількості відвертих, карикатурних матеріалів, які принижують гідність конкурентів.

 

В той же час Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм ГМ ОПОРА, розповіла: «Акцент антитехнологій в іншому.

 

Сьогодні основний удар ставиться на адміністративний ресурс, який вміло поєднує провокацію та приниження конкурента. Позицію виборця щодо кандидата можна похитнути, якщо останнього буде заплямовано звинуваченням у хабарництві, порушенням проти нього кримінальної справи. Виборцю важко розібратися, чи мають звинувачення реальне підґрунтя. Кампанія надзвичайно швидкоплинна, тому часу на зважування «за» та «проти» немає».

 

Наталія Линникз Комітету виборців України застерегла: «Антикорупційна зачистка» неугодних мерів як політтехнологія може зіграти на руку регіоналам у короткостроковій перспективі, але вдарити по їх іміджу згодом. Адже обраним мерам від ПР доведеться показати свою якісну відмінність у комунальному менеджменті опанованих ними міст, оскільки місцева влада — це не стільки велика політика, скільки вправне господарництво».

 

За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, у Чернігові відбулося значне зростання кількості замовних матеріалів («джинси») у місцевій пресі.

 

Андрій Когут, секретар Громадянської асамблеї України, зазначив: «Використання політтехнологій при наперед нерівних правилах гри практично втрачає сенс. Ми бачимо, як адмінресурс перетворюється практично на головну маніпулятивну технологію».

 

Представник Громадянської асамблеї також зазначив, що відбуваються маніпуляції при формуванні виборчих округів: «В Ужгороді з метою зменшення явки виборців створили дільниці, до яких належать будинки на різних кінцях міста. А в Донецькій області при виборах депутатів обласної ради на різних округах може бути і 4000, і 30 000 виборців. Це ставить кандидатів у нерівні умови».

 

Громадський прес-центр «Місцеві вибори — 2010. Факти, порушення, тенденції» створено громадськими організаціями, які ведуть моніторинг і спостереження за місцевими виборами: Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Мережа підтримки реформ, Фонд «Демократичні ініціативи», Громадянська асамблея України.

 

Організатор Громадського прес-центру «Місцеві вибори — 2010. Факти, порушення, тенденції» — Громадянська асамблея України.

 

Джерело: Громадянська асамблея України

Ілюстрація: http://voxdocx.com/?p=242

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду