Угорські журналісти оцінюють новий медійний закон неоднозначно

00:00,
6 Січня 2011
1301

Угорські журналісти оцінюють новий медійний закон неоднозначно

00:00,
6 Січня 2011
1301
Угорські журналісти оцінюють новий медійний закон неоднозначно
Про це розповідає кореспондент угорського телебачення у Брюсселі Золтан Віґ.

Не всі угорські журналісти категорично засуджують новий медійний закон, ухвалений парламентом за ініціативою партії Fidesz. Про це «Радіо Свобода» розповів кореспондент угорського телебачення у Брюсселі Золтан Віґ.

 

«Журналістська спільнота оцінює новий закон неоднозначно. Дуже багато моїх колег уважають, що він ґрунтується на позитивних мотивах, - каже журналіст. – Прибічники закону наполягають, що його мета – захистити, скажімо, дітей від телевізійних і радіопрограм, які містять сцени насильства тощо. Адже є інші закони, які захищають глядачів, наприклад, від надто агресивних методів реклами, і це нормально.

 

З іншого боку, новий закон дозволяє владі впливати на засоби масової інформації Угорщини. Дуже незручна ситуація адже верховний орган, який контролює угорські ЗМІ, включно з інтернетом, отримав не зовсім чітко сформульовані повноваження, серед яких право карати ЗМІ досить великими штрафами. Із закону не зовсім зрозуміло, якими є критерії визначення розміру штрафу. Є в документі розпливчасті формулювання – наприклад, неясно, що конкретно означає “захист гідності особи». Золтан Віґ також занепокоєний тим, що члени нового органу – національного управління ЗМІ – призначені виключно керівною партією, і всі вони можуть керуватись політичною доцільністю у своїх діях.

 

Нагадаємо, угорські газети випустили спеціальні випуски на знак протесту проти нового закону. Згідно з ним, влада має право штрафувати ЗМІ за «не досить збалансовані політично» та «образливі» матеріали. 5 січня Угорщина передала англійський переклад закону до штаб-квартири Європейського Союзу для розгляду та вивчення. «Знаючи, як працюють органі Євросоюзу, Європейської Комісії, можу припустити, що будуть конфлікти з угорським урядом. Це дуже прикро, адже зараз починається ротаційне головування Угорщини в Євросоюзі. Ще не було прецеденту виникнення таких гострих суперечок між країнами Євросоюзу під час головування однієї з них. Французький, німецький, британський уряди однозначно засуджують новий закон про ЗМІ, на що Будапешт відповідає: вони просто не читали коректного перекладу закону. Не маючи перед очима повного тексту, не можна його обговорювати», - каже Золтан Віґ.

 

Нагадаємо, американська газета The Washington Post назвала ухвалення медійного закону ознакою «путінізації» Угорщини і закликала Америку та держави Європи ігнорувати саміт ЄС у Будапешті, якщо закон не скасують.

 

«Медіаграмотність» за матеріалами «Радіо Свобода»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду