Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Росії постане Ліга безпечного інтернету й «кібердружини»
Російські інтернет-провайдери за підтримки фонду Marshall Capital створюють Лігу безпечного інтернету, яка відстежуватиме правопорушення та шкідливий контент у мережі, повідомляє Газета.Ru.
Ліга координуватиме роботу організацій, що мають на меті боротьбу з протиправним контентом. За словами керуючого партнера Marshall Capital Костянтина Малофєєва, мета цього некомерційного партнерства – «консолідація зусиль учасників ринку задля викорінення небезпечного контенту: дитячої порнографії, пропаганди наркоманії, насильства, фашизму й екстремізму». Ця боротьба, за його словами, йтиме двома шляхами: «пряник тим, хто допомагає боротьбі – фінансування, піар і політична допомога», а також «батіг – показові, яскраві процеси, грубе показове покарання» кіберзлочинців.
Офіційний старт проекту запланований на наступний тиждень. До правління ліги увійде генеральний директор «Ростелекома» Олександр Провоторов, наглядову раду очолить колишній заступник міністра зв’язку Росії Олексій Солдатов, опікунську раду – міністр зв’язку і масових комунікацій Ігор Щоголєв. Про входження до складу опікунської ради веде переговори компанія «Вымпелком».
Зараз організації, що увійдуть до Ліги, збирають скарги користувачів інтернету на різні ресурси та тестують контентні фільтри. Можливе також формування «кібердружин в інтернеті, які допомагатимуть поліції». Менеджер інтернет-проектів Антон Носик нагадує, що аналогічні народні дружини, які відстежують контент і сповіщають правоохоронців про порушення, діють у Китаї.
«Компанії можуть вирішити проблему небезпечного контенту, збільшивши кількість цензорів, які інформуватимуть МВС про цей контент. Про закриття сайтів не йдеться, це занадто драконівський захід», - каже Малофєєв. За неофіційними оцінками експертів, проект може коштувати кілька десятків мільйонів доларів на рік. Чи виділятимуться на фінансування проекту бюджетні кошти, поки що невідомо.
«Медіаграмотність»