Конгрес США надасть громадянам право вибирати, чи хочуть вони, щоб за ними стежили в інтернеті

00:00,
12 Лютого 2011
996

Конгрес США надасть громадянам право вибирати, чи хочуть вони, щоб за ними стежили в інтернеті

00:00,
12 Лютого 2011
996
Конгрес США надасть громадянам право вибирати, чи хочуть вони, щоб за ними стежили  в інтернеті
Якщо законопроект пройде, маркетологи вже не знатимуть усе про кожного, хто користується інтернетом.  

 

До Палати представників Конгресу США внесений законопроект, відомий під умовною назвою «Не відстежуйте мене онлайн» (Do Not Track Me Online Act), повідомляє Mashable!

 

Законопроект внесла Джеки Спайер, представник штату Каліфорнія від Демократичної партії. Якщо він буде ухвалений, американські користувачі інтернету самі вирішуватимуть, чи дозволяти рекламним компаніям збирати інформацію про їхні дії в мережі. Ця інформація використовується для таргетованої реклами.

 

В Америці вже існує Реєстр «Не телефонуйте мені», записавшись до якого, громадянин убезпечується від телефонного маркетингу. Компанії, які не зважатимуть на вибір користувача й надалі відстежуватимуть його поведінку в інтернеті, матимуть справу з правосуддям.

 

Ухвалення закону «Не відстежуйте мене онлайн» добивались такі правозахисні організації, як Consumer Watchdog та Center for Digital Democracу. Федеральна торгівельна комісія США у грудні заявила про підтримку цієї ініціативи.

 

Нещодавнє опитування газети USA Today виявило, що близько 70% учасників мережі Facebook і 52% користувачів Google стурбовані захистом своїх персональних даних. З огляду на цю стурбованість, Google, Microsoft та Mozilla нещодавно випустили додатки для своїх браузерів, що блокують відстеження дій в інтернеті. Щоправда, ці додатки критикують за неефективність.

 

Кармен Белбер, директор вашингтонського представництва неурядової організації Consumer Watchdog, що займається захистом прав споживачів, називає цей закон простим і вдалим вирішенням проблеми. «Споживачі повинні самі вирішувати, чи їхня приватна інформація – розмір ноги, віросповідання, стан здоров’я, - збиратиметься, аналізуватиметься й систематизуватиметься компаніями, - сказала вона. – Цей законопроект – простий спосіб для споживачів відповісти дякую, ні” на пропозицію бути об’єктом стеження під час гортання інтернет-сторінок».

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду