Апеляційний суд США підтвердив закон про примусовий продаж TikTok

Апеляційний суд США підтвердив закон про примусовий продаж TikTok

11:47,
7 Грудня 2024
1355

Апеляційний суд США підтвердив закон про примусовий продаж TikTok

11:47,
7 Грудня 2024
1355
Апеляційний суд США підтвердив закон про примусовий продаж TikTok
Апеляційний суд США підтвердив закон про примусовий продаж TikTok
Апеляційний суд США ухвалив рішення, яке зобов’язує китайську компанію ByteDance продати TikTok у США до 19 січня 2025 року, інакше застосунок буде заборонено.

Федеральний апеляційний суд США підтвердив закон, який зобов’язує китайську компанію ByteDance продати або позбутися свого популярного застосунку TikTok у США до початку наступного року, інакше він буде заборонений.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що рішення стало перемогою для Міністерства юстиції США та противників китайського застосунку, завдавши серйозного удару по ByteDance. Воно значно підвищує ймовірність безпрецедентної заборони соцмережі, якою користуються 170 мільйонів американців.

TikTok планує оскаржити це рішення у Верховному суді.

У своєму обґрунтуванні апеляційний суд зазначив, що закон є результатом співпраці республіканців і демократів, а також двох президентів, і є «частиною ширших зусиль із протидії доведеній загрозі національній безпеці з боку КНР (Китайської Народної Республіки)».

Міністерство юстиції вважає, що TikTok, перебуваючи у власності китайської компанії, становить загрозу через доступ до величезного обсягу персональних даних американців. За словами відомства, Китай може таємно маніпулювати інформацією, яку споживають американці через TikTok. Генеральний прокурор Меррік Гарланд назвав це рішення «важливим кроком у недопущенні використання TikTok як зброї китайським урядом».

Однак посольство Китаю у Вашингтоні назвало закон «кричущим актом комерційного грабежу» і попередило, що США повинні «діяти обережно, щоб уникнути шкоди взаємній довірі між країнами та розвитку двосторонніх відносин».

Рішення ухвалено на тлі зростання напруги у торгівлі між двома найбільшими економіками світу після того, як адміністрація президента Джо Байдена запровадила нові обмеження на китайську чипову індустрію, а Пекін відповів забороною на експорт галію, германію та стибію до США.

Судді апеляційного суду відхилили юридичні обґрунтування, подані TikTok і користувачами, проти закону, який дає ByteDance час до 19 січня, щоб продати або позбутися активів TikTok у США, інакше додаток буде заборонений.

Генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу, у внутрішньому листі співробітникам, який отримав Reuters, заявив: «Хоча сьогоднішня новина розчаровує, ми продовжимо боротьбу за захист свободи слова на нашій платформі».

Захисники свободи слова швидко розкритикували це рішення. Американський союз громадянських свобод (ACLU) заявив: «Заборона TikTok відверто порушує Першу поправку, яка гарантує право мільйонів американців висловлюватися і спілкуватися через цей додаток».

У своєму аналізі суд зазначив, що через зв’язок TikTok з материнською компанією ByteDance Китай може спотворювати американський дискурс через платформу та «маніпулювати громадською думкою». Суд підкреслив, що здатність Китаю здійснювати такі дії суперечить основним принципам свободи слова.

Якщо Верховний суд не скасує це рішення, доля TikTok буде залежати від президента Джо Байдена, який може продовжити дедлайн на 90 днів, а також від новообраного президента Дональда Трампа, який вступає на посаду 20 січня. Однак неясно, чи зможе ByteDance довести значний прогрес у процесі продажу, щоб отримати відстрочку, або чи китайський уряд схвалить такий продаж.

У 2020 році Дональд Трамп без успіху намагався заборонити TikTok під час свого першого терміну, а перед президентськими виборами в листопаді заявив, що не дозволить TikTok уникнути заборони.

П’ятничне рішення підтримує закон, який надає уряду США широкі повноваження забороняти інші додатки, що можуть викликати занепокоєння через збір даних американців. Це також відкриває шлях для подальших обмежень щодо інших іноземних додатків.

Якщо TikTok буде заборонений, рекламодавці шукатимуть нові соціальні платформи для розміщення реклами. Це вже призвело до зростання акцій компаній Meta і Alphabet, чиї платформи конкурують з TikTok за ринок онлайн-реклами.

Нагадаємо, 16 вересня 2024 року почалися слухання апеляції TikTok проти закону, згідно з яким відеозастосунок заборонять у США, якщо китайський власник ByteDance не продасть свою частку упродовж дев’яти місяців.

Фото: Reuters.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду