В Україні запроваджують цифрову реформу ВЛК: що зміниться?

В Україні запроваджують цифрову реформу ВЛК: що зміниться?

13:00,
1 Грудня 2024
1040

В Україні запроваджують цифрову реформу ВЛК: що зміниться?

13:00,
1 Грудня 2024
1040
В Україні запроваджують цифрову реформу ВЛК: що зміниться?
В Україні запроваджують цифрову реформу ВЛК: що зміниться?
Для проходження військово-лікарської комісії більше не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Дані звідти потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я, Національною службою здоров’я розпочинають реформу військово-лікарських комісій (ВЛК).

Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Чорногоренко в соцмережі Facebook.

За її інформацією, нововведення дозволить громадянам проходити необхідні процедури у цивільних медичних закладах за місцем перебування. Обмін документами буде цифровим і триватиме кілька хвилин, потреби відвідувати державні установи не знадобиться.

Етапи впровадження реформи:

  • перший етап — протягом трьох місяців запустять електронне направлення на ВЛК у системі «Резерв+» і висновок ВЛК в електронному вигляді;
  • другий етап — до 1 червня 2025 року громадяни зможуть проходити медичний огляд для висновку ВЛК у будь-якому зручному медичному закладі.

Як підкреслила Чорногоренко, реформа спрямована на спрощення процесу, економію часу та створення більш поважного ставлення до громадян. Як зазначають ініціатори, це не лише цифровий інструмент, а й новий підхід до взаємодії з людьми.

У Міноборони уточнили, що військовозобов’язані зможуть самостійно обирати лікарню для проходження медогляду. Також медичні дані передаватимуться до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), а потім — у спеціальну медичну інформаційну систему ЗСУ.

Окрім того, медичний огляд та адміністративні рішення розділять між різними фахівцями. Моніторинг і перевірку діяльності ВЛК зможуть здійснювати правоохоронні органи.

Заступник міністра оборони Сергій Мельник наголосив, що нинішня система є рудиментом старих адміністративних практик, які створюють корупційні ризики та недовіру громадян. За його словами, нова система забезпечить прозорість і справедливість, а також виключить маніпуляції з медичними документами.

Нагадаємо, у «Резерв+» додали функцію онлайн-відстрочки для багатодітних батьків. 

Фото: Міноборони України. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду