Австралія відмовилася від плану штрафувати соцмережі за поширення дезінформації
Австралія відмовилася від плану штрафувати соцмережі за поширення дезінформації
Уряд Австралії заявив про відмову від законопроєкту, який передбачав штрафи для інтернет-платформ у розмірі до 5% їхнього глобального доходу за неспроможність запобігати поширенню дезінформації в інтернеті.
Про це пише Reuters.
Цей законопроєкт був частиною ширшої регуляторної кампанії, спрямованої на посилення контролю над техногігантами, які, на думку австралійської влади, підривають суверенітет країни. Обговорення законопроєкту відбувалося на тлі підготовки до федеральних виборів, які мають відбутися протягом року.
Міністерка зв’язку Мішель Роуленд зазначила, що законопроєкт не має шансів пройти Сенат:
«Згідно з публічними заявами та консультаціями із сенаторами, стало зрозуміло, що немає можливості провести це рішення через Сенат», — сказала Мішель Роуленд.
Роуленд наголосила, що запропонований законопроєкт міг би забезпечити безпрецедентний рівень прозорості та змусити технокомпанії нести відповідальність за запобігання поширенню шкідливої інформації онлайн. За її словами, близько 80% австралійців підтримують боротьбу з дезінформацією.
Однак, попри громадську підтримку, законопроєкт зустрів опір з боку Ліберально-національної коаліції, партії «Зелених» та незалежних сенаторів. За даними Sky News, опозиція вважає ініціативу недостатньо ефективною.
Сенаторка від партії «Зелених» Сара Генсон-Янг назвала цей законопроєкт «недопрацьованим рішенням» у своєму виступі на телеканалі ABC.
Раніше галузева асоціація DIGI, до складу якої входить компанія Meta, заявила, що запропоновані норми лише дублюють чинний кодекс протидії дезінформації.
Нагадаємо, в Австралії представили законопроєкт, згідно з яким соцмережі штрафуватимуть за порушення обмежень для дітей.
Фото: Reuters.