На сайті 24 каналу запустили ШІ-озвучення новин голосом ведучої Катерини Соляр (ОНОВЛЕНО)

На сайті 24 каналу запустили ШІ-озвучення новин голосом ведучої Катерини Соляр (ОНОВЛЕНО)

13:45,
14 Листопада 2024
1228

На сайті 24 каналу запустили ШІ-озвучення новин голосом ведучої Катерини Соляр (ОНОВЛЕНО)

13:45,
14 Листопада 2024
1228
На сайті 24 каналу запустили ШІ-озвучення новин голосом ведучої Катерини Соляр (ОНОВЛЕНО)
На сайті 24 каналу запустили ШІ-озвучення новин голосом ведучої Катерини Соляр (ОНОВЛЕНО)
Аудіоновини політики, економіки та аналітичні матеріали, згенеровані голосом Катерини Соляр, наближені до людської мови та враховують манеру подачі інформації й тон ведучої.

24 канал оновив функцію аудіоновин на сайті, запустивши озвучення новин голосом ведучої Катерини Соляр за допомогою технології штучного інтелекту. Про це повідомила пресслужба мовника. 

Спершу для озвучення текстів редакція використовувала голосові моделі OpenAI, однак вони не передавали точного звучання української мови. Після експериментів з різними технологіями команда перейшла на більш гнучкі рішення, тож зараз автори можуть обирати озвучення, що максимально точно відтворює людську мову. Нові моделі дають змогу корегувати наголоси та паузи, а також скорочують та адаптовують текст для прослуховування. 

Аудіоновини політики, економіки та аналітичні матеріали, згенеровані голосом Катерини Соляр, наближені до людської мови та враховують манеру подачі інформації й тон ведучої. 

Згодом на сайті з'являться нові голоси, зокрема для озвучення розважального контенту, новин про здоров'я, науку та спорт. 

ОНОВЛЕННЯ: На запитання MediaSapiens про те, чи не має редакція побоювань, що ШІ з часом може витіснити професійних ведучих, дикторів новин, головна редакторка сайту 24 каналу, ведуча Анастасія Зазуляк відповіла: «Зараз ШІ — просто інструмент для покращення та оптимізації роботи редакції. Якщо говорити про аудіоновини, то з першого погляду видається все надто просто — ось новина, ось голос Катерини Соляр, ось якийсь умовний чат GPT, який за 1 клік перетворить текст в аудіоновину. Насправді ж ШІ дав лише платформу для створення нового формату новин, а сам процес реалізації досить складний і тривалий. Можна поставити собі риторичне питання: чи наявність перекладача у телефоні робить нас носіями іноземної мови? Так це і працює і з ШІ». 

За її словами, технологія штучного інтелекту виконує технічні завдання в журналістській роботі, зокрема допомагає розшифровувати тексти із живої мови, однак не заміняє журналіста, який контролює весь процес створення матеріалу.

«У редакції сайту 24 каналу існує політика використання штучного інтелекту. У світі досі не розроблені універсальні параметри, які б регулювали використання ШІ, але вже вироблені певні рекомендації та принципи, яких варто дотримуватися, зокрема, які пропонувало Міністерство цифрової трансформації України», — додала Зазуляк.

Згідно з опитуванням ІМІ, 22% українських редакцій використовують штучний інтелект на постійній основі. Зокрема, команда 24 каналу з початку 2023-го використовує технологію в адмінці для формування SEO-блоків, створення заголовків, рерайту і розшифрування тексту. Можливість слухати новини онлайн з'явилася на сайті наприкінці 2023-го. 

Читайте також: 

Колаж: 24 канал

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду