В Україні оцифрували 200 унікальних кіноплівок, створених за доби незалежності

В Україні оцифрували 200 унікальних кіноплівок, створених за доби незалежності

13:52,
30 Жовтня 2024
901

В Україні оцифрували 200 унікальних кіноплівок, створених за доби незалежності

13:52,
30 Жовтня 2024
901
В Україні оцифрували 200 унікальних кіноплівок, створених за доби незалежності
В Україні оцифрували 200 унікальних кіноплівок, створених за доби незалежності
З результатами роботи «Групи Кінотрон» можна вже ознайомитися на сайті «Національної кінематеки України».

Команда «Група Кінотрон» оцифрувала 200 унікальних кіноплівок, створених за доби незалежності України. Про це повідомила пресслужба Українського культурного фонду, за підтримки якого був реалізований проєкт.

Оцифровані документальні фільми можуть переглянути всі охочі на окремій сторінці відеоархіву на сайті «Національної кінематеки України». Невдовзі відбудуться перші покази віднайдених фільмів на міжнародних кінофестивалях. 

«Ці фільми мають унікальну історичну цінність, і тепер частина нашої кіноспадщини є доступною для українського суспільства. Але, на жаль, це лише певний відсоток від всієї колекції, адже в архівах Національної кінематеки зберігається ще кілька тисяч неоцифрованих плівок. Деякі з оцифрованих нами фільмів були забуті або втрачені, адже у 1990-ті український кінематограф переживав нелегкі часи. І зараз ми знов перевідкриваємо їх та робимо доступними для перегляду», — сказала продюсерка проєкту Люба Кнорозок.

Диджиталізація відкриває доступ до архіву українським та світовим кінематографістам. Команда планує публічні покази оцифрованих картин.

Серед обраних стрічок — серія картин про митців українського авангарду, які й самі є експериментальними творами кіномистецтва, альманахи, присвячені історії України, документальна картина про історію кримських татар, кінохроніка, картина «Вартові незалежності» про російську окупаційну політику щодо Криму же в роки напередодні відновлення державності України та інші. 

Ще у 2021 році за підтримки Українського культурного фонду група дослідників розпочала роботу з каталогізації цього архіву. В кіноархіві було віднайдено понад 11 тисяч одиниць кіноплівок. Проєкт з оцифрування кіноплівок стартував у липні цього року. 

Нагадаємо, у жовтні Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. 

У вересні на Прикарпатті за підтримки американської корпорації «Фемелі Сьоч Інтернешенал» почали оцифровувати найдавніші документи з 1750 по 1948 рік. Згідно з меморандумом, мають оцифрувати 74 442 справи, а це майже 2,5 млн сканкопій генеалогічного та іншого характеру.

Фото: УКФ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Двісті, кажете... Унікальні?
16:05 / 30.10.2024
Можна ще повірити в 5-6 стрічок, створених ще по інерції кіномитцями радянської епохи, ну, ще 5-6 дійсно цікавих, створених молоддю. Але все інше, - то дійсно унікальне лайно
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду