Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Neuralink розповіли про другого пацієнта з мозковим чипом
Компанія Ілона Маска Neuralink Corp., яка займається розробкою мозкових чипів, заявила, що операція з імплантації чипа другій людині «пройшла добре» і пацієнт тепер може проєктувати 3D-об'єкти, а також грати у відеоігри, такі як «Counter-Strike 2». Про це повідомляє Bloomberg.
У компанії повідомили, що другий пацієнт, якому вживили чип, — колишній автотехнік, на ім'я Алекс, який отримав травму спинного мозку. Тепер він може використовувати програмне забезпечення для автоматизованого проєктування, щоб розробити спеціальне кріплення для свого зарядного пристрою Neuralink.
Компанія заявила, що працює над новими можливостями для мозкового чипа під назвою Link, який наразі дає пацієнтам змогу керувати курсорами на екрані й цифровими пристроями одним клацанням миші. У майбутньому Link зможе розшифровувати кілька одночасних рухів і розпізнавати почерк, щоб допомогти пацієнтам швидше писати.
«Ці можливості не тільки допоможуть відновити цифрову автономію для тих, хто не може користуватися своїми кінцівками, але також відновлять здатність до спілкування для тих, хто не може говорити, наприклад, для людей з неврологічними захворюваннями», — йдеться у повідомленні Neuralink.
Наразі пристрій Link призначений для пацієнтів з квадриплегією та іншими захворюваннями, які сильно обмежують рух.
Маск заявив, що імплантати Neuralink з часом можуть допомогти розширити можливості здорових людей, наприклад, допомогти у відновленні пам'яті.
Він сподівається, що до кінця року пристрій буде встановлений ще кільком пацієнтам.
Нагадаємо, наприкінці січня Ілон Маск заявив, що компанія Neuralink вперше успішно вживила чип у людський мозок. На початку серпня Neuralink успішно імплантував чип другому пацієнту.
Neuralink розробила мозковий імплантат, призначений допомогти людям використовувати нейронні сигнали для керування зовнішніми технологіями. Компанія має на меті відновлення втрачених можливостей людей, таких як зір, моторика, мовлення.
Фото: Neuralink / Getty Images