Тікток дискримінував жінок та просував ксенофобські стереотипи перед євровиборами, – дослідження

Тікток дискримінував жінок та просував ксенофобські стереотипи перед євровиборами, – дослідження

17:24,
7 Липня 2024
1349

Тікток дискримінував жінок та просував ксенофобські стереотипи перед євровиборами, – дослідження

17:24,
7 Липня 2024
1349
Тікток дискримінував жінок та просував ксенофобські стереотипи перед євровиборами, – дослідження
Тікток дискримінував жінок та просував ксенофобські стереотипи перед євровиборами, – дослідження
TikTok стає важливою платформою для політичної агітації. Близько 47% молоді віком від 18 до 24 років у Фінляндії використовують тікток, і приблизно третина кандидатів у Європарламент активно використовували цей додаток у своїх кампаніях.

Дослідження фінських аналітиків показало, що впродовж виборчої кампанії у видачі пошуку в тіктоку множилися токсичні висловлювання на адресу політикинь, мігрантів та представників етнічних меншин.

Таких висновків дійшли фінські аналітики алгоритмів CheckFirst і служба перевірки фактів Faktabaari в рамках спільного проєкту CrossOver.

Повний звіт «Як додаток сформував політичний дискурс під час європейських виборів у Фінляндії 2024» доступний для завантаження.

Як ідеться на сайті моніторингового проєкту CrossOver Finland, відсутність модерації в тіктоку призвела до того, що у видачі за запитом про політикинь з'явилися об'єктивістські та сексистські формулювання, а також неприємна інформація як про жінок, так і про чоловіків-політиків.

«Рекомендації щодо пошуку містять багато різких висловлювань щодо жінок-політиків та етнічних меншин. Наприклад, пошук жінок-політиків, таких як колишня прем’єр-міністрка Санна Марін, показав неприйнятний, сексуалізований вміст, тоді як пошук лідерів партій, таких як Green Pekka Haavisto, призвів до пропозицій, пов’язаних із викраденням дітей», — пояснює провідний автор і дослідник Алексі Кнуутіла.

На пошукові пропозиції частково впливають запити інших користувачів, це означає, що вони можуть ненавмисно транслювати стереотипи та хибні твердження.

За даними звіту, деякі з цих пропозицій не були випадковими, а були пов'язані з пошуковими запитами та відеороликами, знятими про цих людей, і багато з них були негативними або по-своєму проблемними.

Найчастіше пошукові пропозиції мали обвинувальний зміст або містили критику. Так, на запит про Маурі Пелтокангаса, депутата від ультраправої партії «Істинні фіни», виходило слово «зрадник». А про представника лівоцентристської «Зеленої ліги» Пеккі Хаавісто — «викрадення дітей».

Зазначається, що все це потенційно створює упереджене ставлення до них з боку громадськості, що особливо загрожує напередодні виборів.

Загалом, результати пошуку в тіктоку містили образливі висловлювання на адресу жінок та груп, що дискримінуються, включаючи євреїв та ЛГБТ-спільноту, йдеться у звіті.

У видачі з пошуку про жінок були такі результати, як «на кухню» та «закрий свій рот». Серед інших фраз, що пропонуються для автозаповнення, були «цигани крадуть» і «біженці, пішли геть».

Ці пропозиції посилюють вербальне насильство, йдеться в доповіді. Також зазначається, що тікток не докладає зусиль для боротьби з ксенофобією на своїй платформі.

Також видавалися спірні пропозиції, пов'язані із COVID-19. Як приклад, можна навести фрази «вакцини шкодять» та «страх щеплень». І хоча вони зазвичай ведуть до відеороликів, у яких експерти розвінчують міфи, пов'язані з вакцинами, контент про передбачувану небезпеку вакцин все ж таки прослизав у видачі.

У звіті йдеться, що наявність таких відеороликів засвідчує: заходи тіктоку щодо боротьби з дезінформацією потребують подальшого аудиту і платформі варто модерувати свої пошукові пропозиції.

Гійом Кустер, генеральний директор CheckFirst, зазначив, що пошуковими рекомендаціями тіктоку дуже легко маніпулювати.

«Рекомендації частково базуються на хештегах, і навіть рідко використовувані хештеги стають пошуковими пропозиціями. Це означає, що на результати пошуку можна легко вплинути, автоматизувавши відео з певними хештегами», — пояснив Кустер.

У звіті також виявлено, що зусилля тіктоку щодо убезпечення виборів шляхом позначення офіційних відео, пов’язаних із виборами, були реалізовані лише частково: лише дві третини найпопулярнішого виборчого контенту отримали такі мітки.

«Тікток має очистити свої рекомендації, видаливши токсичну мову про жінок і меншини. Гугл зробив кращу роботу з модерування пошукових пропозицій, і тікток має наслідувати цей приклад», — каже Мікко Сало.

Нагадаємо, уряд Косова заборонив тікток у державних установах. 

Фото: crossover.social

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду