Дослідники Голокосту використовують штучний інтелект для пошуку свідчень про неідентифікованих жертв
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дослідники Голокосту використовують штучний інтелект для пошуку свідчень про неідентифікованих жертв
Дослідники в Ізраїлі використовують штучний інтелект для пошуку та аналізу свідчень, щоб спробувати ідентифікувати сотні тисяч убитих під час Голокосту євреїв, імена яких відсутні на офіційних меморіалах. Про це пише Reuters.
Співробітники Ізраїльського меморіального центру пам'яті жертв Голокосту в Єрусалимі — Яд ва-Шем — розробили власне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту, щоби полегшити аналіз записів.
Керівниця відділу розробки програмного забезпечення в центрі Естер Фуксбрумер зауважила, що впродовж багатьох років волонтери відстежували інформацію про 4,9 млн осіб, читаючи заяви та документи, перевіряючи відеозаписи, кладовища тощо, однак людині важко зробити цю роботу якісно та не пропустити жодної деталі.
Система ШІ, розроблена два роки тому для перегляду записів англійською, івритом, німецькою, російською та іншими мовами, зараз проходить тестування.
«Ця технологія працює дуже швидко, потрібно кілька годин, щоб переглянути сотні свідчень, і це дуже точні результати. Ми побачили, що з кожного свідчення ми можемо отримати від шести до семи імен із повною інформацією, які ми можемо автоматично додати до нашої бази даних, і близько 10% імен, які ми знайшли, вже є в нашій базі даних, але 90% — це нові імена, про які ми не знали», — розповіла Фуксбрумер.
Так, дослідникам вдалося знайти інформацію про Єгудіт і Рут Розенбаум, двох сестер-близнючок по чотири з половиною роки з Румунії, яких вивезли до Аушвіца. Єгудіт вижила. Рут була вбита.
«І ми змогли отримати більше інформації про Рут від когось, хто взагалі не є її родиною, хтось зустрів її в таборі», — зауважила Фуксбрумер.
Під час судових процесів співробітники перевіряють 400 із 30 000 свідчень, зокрема багато тригодинних відеозаписів тих, хто вижив. За словами Естер Фуксбрумер, центр додав 1500 нових імен, і очікується, що в найближчі тижні, коли система буде використана для всіх 30 000 свідчень, буде ще більше. Наступний етап судового розгляду стосуватиметься щоденників.
На світлині — концтабір Аушвіц-Біркенау, розташований неподалік польського містечка Освенцим
Ілюстрація: Польський інститут в Києві / Х