FT: Єврокомісія закликає Google та інші великі технологічні компанії просувати контент незалежних білоруських медіа
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
FT: Єврокомісія закликає Google та інші великі технологічні компанії просувати контент незалежних білоруських медіа
Європейська комісія закликає Google та інші великі технологічні компанії допомогти незалежним білоруським медіа, просуваючи їхній контент. Про це пише Financial Times, передає об'єднання «Пресклуб Білорусь».
«Боротьба з дезінформацією та підтримка свободи ЗМІ — це дві сторони однієї медалі, і ми хочемо, щоб великі технологічні компанії робили і те, й інше. Що означає забезпечення видимості в інтернеті точної інформації, а не пропаганди Мінська чи Кремля», — заявила віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова.
За даними видання FT, у грудні 2023 року Юрова висловила занепокоєння щодо ситуації з білоруськими ЗМІ в розмові з президентом Google із глобальних справ Кентом Волкером. Вона також обговорювала це з топменеджером компанії Сундаром Пічаї.
Білоруські журналісти, які працюють за кордоном, звернули увагу Єврокомісії на те, що цільова аудиторія не бачить їхніх публікацій через пошукові алгоритми Google, Meta та інших компаній. Натомість алгоритми сприяють поширенню пропаганди. Медійники також виділяють серед проблем відсутність локалізації Google News для Білорусі та підтримки білоруської мови.
Водночас європейські посадовці визнають, що в ЄС немає підстав штрафувати або порушувати судові справи проти технологічних компаній за те, що вони «не допомагають дисидентським журналістам і письменникам з Білорусі чи інших країн, що не входять до ЄС, у їхній боротьбі з авторитарними режимами».
У відповідь на запит FT пресслужба Google заявила, що компанія докладає всіх зусиль для створення продуктів і гарантує, що вона не керується будь-якими політичними поглядами. Там також додали, що на результати пошуку впливають сотні факторів. Meta не відповіла на запит про коментар.
- Читайте також: Google видалив рекламу з допитами білоруських політв’язнів
На світлині — віцепрезидентка Європейської комісії Вера Юрова
Фото: Getty Images