У США створили онлайн-тест зі штучним інтелектом, що оцінює симптоми хвороби Паркінсона
У США створили онлайн-тест зі штучним інтелектом, що оцінює симптоми хвороби Паркінсона
У США вчені Університету Рочестера створили онлайн-інструмент на основі штучного інтелекту, який за кілька хвилини може оцінити тяжкість симптомів людей з хворобою Паркінсона. Про це йдеться на офіційному сайті закладу, передає Speka.
Користувачам пропонують десять разів постукати пальцями перед камерою, аби інструмент оцінив рухову активність за Уніфікованою шкалою оцінки хвороби Паркінсона (MDS-UPDRS) від 0 до 4.
Модель штучного інтелекту з використанням цих рекомендацій автоматично генерує показники швидкості, амплітуди, частоти і періоду та зрештою класифікує ступінь тяжкості тремору.
У тестуванні системи вже взяли участь 250 пацієнтів з усього світу. Оцінки штучного інтелекту також порівнювали з висновками трьох неврологів і трьох лікарів первинної медичної допомоги. Хоча фахівці продемонстрували кращі результати, штучний алгоритм виявився ефективнішим за лікарів первинної ланки.
«Ці результати можуть мати велике значення для пацієнтів, які мають труднощі з доступом до невролога, записом на прийом і поїздкою до лікарні. Це приклад того, як штучний інтелект поступово впроваджується в охорону здоров’я, щоб обслуговувати людей за межами клініки та покращувати справедливість і доступ до здоров’я», — резюмував доцент Департаменту комп’ютерних наук Рочестера Ехсан Хоке.
Взяти участь в онлайн-тесті можна за посиланням. Дослідники зауважують, що після аналізу штучного інтелекту варто також проконсультуватися з лікарем, адже результати тесту не засвідчують остаточний показник наявності або тяжкості захворювання.
Раніше MediaSapiens повідомляв про те, що в США жінка, яка пережила інсульт і протягом багатьох років не могла розмовляти, знову заговорила за допомогою технології штучного інтелекту. Для цього медики імплантували 253 електроди в мозок 48-річної Енн Джонсон та з'єднали їх з комп'ютерами через порт, закріплений на її голові.
У березні на щорічній медичній події The Check Up компанія Google також повідомляла про роботу над штучним інтелектом, який допоміг би лікувати рак та аналізувати результати ультразвукової діагностики (УЗД).