OSINT-аналітики виявили у смартфонах українців 33 небезпечні додатки
OSINT-аналітики виявили у смартфонах українців 33 небезпечні додатки
OSINT-аналітики з'ясували, що 33 додатки з 360 досліджених у смартфонах українців є небезпечними. Застосунки працюють на Росію та Білорусь в Україні та ЄС. Про це розповів «Укрінформу» в Гаазі керівник розвідувальної агенції Molfar Артем Старосєк.
«Було досліджено 360 (8 категорій по 45) найпопулярніших додатків та ігор IOS та Android. З них 33 виявились небезпечними, оскільки створені або належать компаніям з Росії або Білорусі», — розповів Старосєк.
CEO агенції Molfar зауважив, що небезпечними є додатки, які передають приватні дані користувачів силовим структурам Росії, а неетичними — з переглядом реклами (для безкоштовних додатків) або прямою оплатою послуг під час користування застосунками.
За словами Старосєка, серед потенційно небезпечних для Apple та Android є як платні, так безплатні застосунки. Серед них, зокрема, мобільні додатки для планування платежів, вивчення іноземних мов та ігри.
Старосєк також розповів, що під час дослідження встановлювали країну, до якої відносили додаток. Наприклад, якщо компанія зареєстрована на Кіпрі, але більшість розробників у РФ, це російська компанія. А якщо компанія створена в країні-терористі, але всі її члени залишили Росію і переїхали до Польщі, вона в дослідженні отримувала статус польської.
«Причина та сама — податки. Платити податки в Польщі нормально, а платити податки в РФ — значить фінансувати терористів», — сказав CEO Molfar.
За його словами, матеріали розслідування вже є в ГУР та Мінцифрі.
Повний список додатків можна знайти за посиланням.
Раніше РНБО нагадала, які файли та сайти не можна відкривати.
Фото: Pexels