Як діяти, щоб звільнити людину з полону. На Урядовому порталі опублікували інструкцію

Як діяти, щоб звільнити людину з полону. На Урядовому порталі опублікували інструкцію

17:04,
2 Липня 2022
3582

Як діяти, щоб звільнити людину з полону. На Урядовому порталі опублікували інструкцію

17:04,
2 Липня 2022
3582
Як діяти, щоб звільнити людину з полону. На Урядовому порталі опублікували інструкцію
Як діяти, щоб звільнити людину з полону. На Урядовому порталі опублікували інструкцію
Вам допоможуть правоохоронні органи та міжнародні організації.

Щоб допомогти людині вирватися з полону російських окупантів, слід сповістити про цю ситуацію правоохоронні органи та міжнародні організації. Про це йдеться в інструкції, опублікованій на Урядовому порталі

  • Для отримання або надання інформації слід звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України. Це можна зробити за телефонами +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01 або надіславши запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com.
  • З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua.
  • Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua.
  • Дізнатися, чи є дані, що особа захоплена у полон, можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66. Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67. Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою «знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України».

Після виконання першого кроку, а саме отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155. Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.

Нагадаємо, за даними представниці президента України в Автономній Республіці Крим Таміли Ташевої, на Херсонщині близько 600 осіб перебувають у заручниках. Переважно це журналісти та громадські активісти.

За словами Ташевої, окупанти утримують активістів, які організовували проукраїнські мітинги на території Херсона та області й відповідали за комунікацію з великими групами людей. При цьому, какже представниця президента, заручників тримають у нелюдських умовах та катують.

Колаж: Міністерство оборони України

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду