Онлайн та перехідна норма: Залужний уточнив деталі наказу про військовий облік для жінок
Онлайн та перехідна норма: Залужний уточнив деталі наказу про військовий облік для жінок
Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний у своєму фейсбуці написав, що наказ Міністерства оборони з переліком понад 100 професій, які зобов’язують жінок стати на військовий облік, – це не «про призов чи обов’язкову мобілізацію жінок до війська, як про це вже заявляють деякі ЗМІ».
Також він анонсував такий порядок ставання на облік, щоб якомога більше процедур перейшли в онлайн.
«Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків – цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому», – написав він.
Також планується ввести перехідну норму, що стосується навчань військовозобов’язаних: на навчання жінки будуть відправлятися винятково за бажанням. Він запевнив, що із нововведенням життя українок не зміниться.
«Єдине – Збройні Сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому разі долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював», – написав він.
Також, за його словами, це крок назустріч тим жінкам, які хочуть проходити службу в ЗСУ.
Нагадаємо, що 11 жовтня 2021 року Міністерство оборони України видало наказ, який затверджує перелік спеціальностей та/або професій, які є «спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями».
Тобто жінки, які мають професію, вказану в переліку, відтепер беруться на облік військовозобов’язаних. Професій там чимало: від лікарки чи бухгалтерки і до фахівчині зі страхування і журналістки.
MediaSapiens розповідає, що робити жінкам, які знайшли свою професію в цьому переліку; чи варто бігти до військкомату; що означає бути військовозобов’язаною й чи доведеться проходити службу в армії.
Фото: Міноборони