«Репортери без кордонів» запустили цифрову платформу для підвищення довіри до журналістики
«Репортери без кордонів» запустили цифрову платформу для підвищення довіри до журналістики
Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» (RSF) оголосила про запуск цифрової платформи «Ініціатива довіри до журналістики» (JTI). З її допомогою ЗМІ можуть перевірити, наскільки надійним джерелом інформації вони є.
Через JTI медіа зможуть виявляти недоліки та сприяти більшій точності своєї діяльності. Наслідком має стати відновлення довіри аудиторії загалом до журналістики.
RSF у співпраці з понад 130 організаціями та експертами медіаіндустрії та науки розробили перелік критеріїв, які заклали у застосунок. Засобу масової інформації пропонується провести оцінити себе за допомогою інтернет-програми JTI, яка передбачає внутрішню перевірку відповідності стандартам. Результати на добровільній основі можна опублікувати як «звіт про прозорість».
Далі йде зовнішня перевірка, яка передбачає незалежне оцінювання ліцензованим органом із сертифікації. За умови успішного завершення цих етапів ЗМІ отримає знак JTI.
«Проблема довіри, з якою стикаються журналістські та медіаорганізації, настільки велика, що будь-яка ініціатива, яка позначає належність редакції та допомагає відрізняти професійні редакції від постачальників небажаних новин, вітається. Незалежно від того, чи вибирають новинні організації легкий варіант самооцінки редакційних процесів, використовуючи веб-додаток JTI, чи віддають перевагу повному аудиту, перехід до чітких стандартів допоможе визначити редакції з надійними процесами», – вважає Вінсент Пейрен, генеральний директор Всесвітньої газетної асоціації.
У RSF зазначають, що створення JTI є прямою реакцією на вірусне поширення дезінформації останніми роками. Додаток JTI доступний англійською, французькою та іспанською мовами.
Фото: journalismtrustinitiative.org