Київ переходить у червону зону карантину — Кличко
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Київ переходить у червону зону карантину — Кличко
Обмеження червоної зони почнуть діяти у Києві з 00:01 20 березня. За попередньою інформацією, Київ перебуватиме у червоній зоні до 9 квітня. Рішення про зміну режиму карантинних обмежень ухвалила місцева комісія з надзвичайних ситуацій у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації. Про це пише Hromadske з посиланням на міського голову Києва Віталія Кличка.
Із 20 березня у Києві заборонена:
- робота закладів культури: кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів;
- робота торгово-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів та магазинів із продажу засобів гігієни та побутової хімії);
- проведення масових заходів: розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших.
Також тепер глядачі не можуть бути присутніми на спортивних змаганнях, заклади харчування працюватимуть лише навинос. Натомість громадський транспорт курсуватиме у звичному режимі, однак місця в салоні можуть бути заповнені лише на 50%. Крім цього, у Києві працюватимуть дитячі садочки, а учні шкіл після завершення весняних канікул навчатимуться дистанційно.
«Я закликаю всіх поставитися свідомо та відповідально до ситуації та дотримання обмежень. Нам потрібно виграти час і зробити все, щоб не сталося колапсу медичної системи», — зазначив Віталій Кличко.
Нагадаємо, станом на 17 березня в Україні чотири області перебувають у червоній карантинній зоні — Закарпатська, Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька. Також до червоної зони можуть потрапити Львівська, Одеська та Тернопільська області.
Також через зростання кількості хворих на коронавірус у Львові планують розгорнути госпіталі для пацієнтів із COVID-19 на базі міських поліклінік. Спершу планують облаштувати 366 ліжок.
Як вже писав MediaSapiens, червона зона передбачає жорсткі карантинні обмеження. Її встановлюють на території регіону у разі наявності двох та більше ознак протягом трьох днів поспіль:
- завантаженість ліжок із забезпеченням кисню в лікарнях, відведених під COVID-19, більше 65%;
- кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену до коронавірусу протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300;
- кількість госпіталізацій з підтвердженим коронавірусом та підозрою протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60;
- коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР або визначення антигену – більше 20%;
- зростання загальної кількості госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.
Фото: flickr.com