У Полтаві створили інтерактивну мапу, яка знайомить з пам'ятками археології

У Полтаві створили інтерактивну мапу, яка знайомить з пам'ятками археології

12:47,
29 Жовтня 2020
2353

У Полтаві створили інтерактивну мапу, яка знайомить з пам'ятками археології

12:47,
29 Жовтня 2020
2353
У Полтаві створили інтерактивну мапу, яка знайомить з пам'ятками археології
У Полтаві створили інтерактивну мапу, яка знайомить з пам'ятками археології
Автори:
На онлайн-платформі доступні 200 об'єктів з панорамами, 3D-реконструкціями давніх поховань і авторські туристичні маршрути.

У Полтаві створили інтерактивну мапу «Віртуальні мандрівки Полтавщиною», метою якого є познайомити українців з пам'ятками археології Полтавщини. Проєкт розробили за фінансової підтримки Українського культурного фонду та благодійного фонду Zagoriy Foundation. Про це повідомляє пресслужба розробників мапи «Центру охорони і дослідження пам'яток археології».

На тривимірній онлайн-мапі зібрано 200 найбільш визначних пам’яток археології регіону — унікальні стародавні городища-фортеці давньоруської доби, скіфського та козацького часу, місця древніх міст та поселень від самої появи людства, історичні місця битв. Об’єкти наповнені унікальними історично-публіцистичними описами, фотографіями пам’яток і знахідок, подекуди відео.

Більше 30 об’єктів відображені на панорамних сферах високої якості та представлені в 3D-моделях, щоб глядачі оцінили вигляд пам’ятки з висоти пташиного польоту. Також розроблені дві 3D-реконструкції поховання епохи ранньої бронзи — «воїнське» та «родове» поховання катакомбної та ямної культур. Вони відтворенні на основі реальних досліджень археологів Центру.

На мапі доступні 5 унікальних авторських історичних маршрутів: «Посульський рубіж Древньої Русі», «Полтавщина – колиска індоєвропейської цивілізації», «Місцями древніх битв», «Древнє скіфське «царство», «Археологія автострад». Кожним можна мандрувати онлайн, а чотирма з них — офлайн (вело- й автоподорожі). Портал передбачив функцію створення власних маршрутів і точок користувачами.

В інноваційний спосіб проєкт не лише популяризує археологію та внутрішній туризм, а й сприяє вирішенню ключових проблем сфери — відсутність належного обліку та охорони цінних об'єктів, їх знищення та грабунок.

Мапа також покликана звернути увагу громад на об'єкти з туристичним потенціалом.

«Базою даних про культурні пам’ятки можна користуватися як туристам для подорожей, так і громадам ОТГ для написання стратегій розвитку. Проєкт активує залучення приватних коштів до формування місцевих туристичних продуктів шляхом участі в реабілітації комплексів та об‘єктів культурної спадщини, благоустрою територій, створення або удосконалення, модернізації необхідної інфраструктури. Наприклад, музеї, скансени, заповідники, історичні центри», — зазначили розробники порталу. 

Надалі мапу планують поповнювати: за задумом авторів, за п‘ять років вона міститиме понад 5000 об‘єктів всієї культурної спадщини Полтавської області.

Нагадаємо, в Україні презентували додаток доповненої реальності #PrisonersVoice. Головна мета додатку — привернути увагу міжнародної спільноти до українських бранців Кремля, а також до системного порушення Російською Федерацією прав людини загалом.

Фото: Центр охорони і дослідження пам'яток археології

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду