«Ми не збираємось зупинятись». У Білорусі запустили медіапроєкт про свавілля міліції після президентських виборів

«Ми не збираємось зупинятись». У Білорусі запустили медіапроєкт про свавілля міліції після президентських виборів

17:35,
28 Жовтня 2020
2161

«Ми не збираємось зупинятись». У Білорусі запустили медіапроєкт про свавілля міліції після президентських виборів

17:35,
28 Жовтня 2020
2161
«Ми не збираємось зупинятись». У Білорусі запустили медіапроєкт про свавілля міліції після президентських виборів
«Ми не збираємось зупинятись». У Білорусі запустили медіапроєкт про свавілля міліції після президентських виборів
Для проєкту «Август2020/August2020» вже опитано понад 50 постраждалих, в роботі ще стільки ж. Всього планують опитати мінімум 1000 осіб.

У Білорусі запустили міжнародний медіапроєкт «Август2020/August2020», метою якого є розповісти про злочини проти людяності, які трапилися в центрі Європи в XXI столітті. Проєкт працює за підтримки білоруської IT-спільноти. Про це Mediasapiens розповіла головна редакторка проєкту Олександра Лівергант.

Разом з білоруськими і міжнародними правозахисниками учасники проєкту збирають публікуємо свідчення тортур і жорстокого поводження з людьми після виборів в Білорусі в серпні 2020 року. 

«За 2,5 місяці, що минули після виборів, ми бачимо, як нинішня влада робить усе для того, щоб змістити фокус уваги з головного. Одна з найважливіших вимог суспільства - розслідування злочинів силовиків проти мирних громадян», - відмічає Лівергант.

За даними проєкту «Август2020/August2020», в серпні 2020 року в Білорусі було затримано понад 7 тисяч осіб. Сьогодні у Міжнародного комітету з розслідування тортур в Білорусі задокументовано 280 свідчень, у правозахисного центру «Вясна» - 600. Всього по Білорусі зафіксували 20000 звернень на гарячу лінію.

«Ми хочемо на нашому сайті зібрати максимальну кількість свідчень. Жодна жертва не має «загубитися». Ми також сподіваємося, що в новій Білорусі матеріали нашого проєкту будуть корисні для ретельного розслідування», - відмічає Олександра Лівергант.

За її словами, вже опитано понад 50 постраждалих, в роботі ще стільки ж. Всього планують опитати мінімум 1000 осіб. При цьому, люди в основному готові говорити відкрито, від свого власного імені.

«Мабуть, після того, що вони пережили, їх уже нічого не злякає. Однак частина людей просили змінити імена або не хотіли фотографуватися. Ми безумовно йшли їм назустріч, адже безпека героїв - наш пріоритет», - наголошує головна редакторка проєкту.

Сьогодні в «Август2020/August2020» працює близько 20 осіб. Всі вони працюють віддалено. У команді - журналісти, фотографи, оператори, координатори. Проєкт співпрацює правозахисними ініціативами «Вясна» та Міжнародним комітетом з розслідування тортур в Білорусі, а також з асоціацією probono.by. Крім того, герої пишуть на пошту.

«Сказати, що ми не боїмося робити такий проєкт, було б бравадою і лукавством, але ми робимо і не збираємося зупинятися», - наголошує Олександра Лівергант.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.

У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. 

11 серпня Світлана Тіхановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Протести у країні тривають.

З дня виборів у Білорусі були перебої з інтернетом, роботою соціальних мереж і месенджерів, а також і великих інтернет-медіа. Чинний президент Олександр Лукашенко стверджує, що інтернет у країні вимкнули нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення». 

12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили.

16 серпня у столиці Білорусі Мінську відбулось два мітинги - один на підтримку Олександра Лукашенка, інший проти. Другий мітинг виявився найчисельнішим в історії сучасної Білорусі - в ньому взяли участь понад 200 тисяч осіб. На протести в інших містах вийшло кілька десятків тисяч білорусів.

Фото: Август2020/August2020

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду