У Польші тестують ліки від коронавірусу
У Польші тестують ліки від коронавірусу
Польська компанія Biomed з Любліна оголосила про створення перших у світі ліків від коронавірусу на основі плазми крові осіб, які вилікувалися від COVID-19. Про на пресконференції повідомили представники Biomed та Сенату Польщі, пише Укрінформ.
«23 вересня завершився етап виробництва ліків, в результаті чого виготовлено понад три тисячі ампул імуноглобуліну проти SARS-CoV-2, які після завершення досліджень на предмет вимог якості, зокрема стабільності продукту, буде передано для клінічних досліджень», — повідомив голова правління Biomed Марцін Піруг.
Виробництво препарату розпочалося 18 серпня. Для виробництва цієї партії використано 150 літрів крові осіб, які вилікувалися від COVID-19. Найбільше здали шахтарі з Сілезького вугільного басейну.
Подальші клінічні дослідження ліків проти коронавірусу відбуватимуться у лікувальних закладах Варшави, Любліна, Битома і Білостока. Загалом ліки буде випробувано на 400 пацієнтах.
Як стверджують у компанії Biomed, якщо клінічні дослідження пройдуть успішно, то Польща буде першою країною у світі, яка матиме ефективні ліки від коронавірусу.
Член правління Biomed Пьотр Фіц закликав поляків, які вилікувалися від COVID-19, здавати кров, оскільки без необхідної плазми виробництво ліків неможливе.
Сенатор Гжегож Челей підкреслив, що Польща першою у світі виготовила ліки від коронавірусу. Препарат ще не має назви, тож громадяни можуть пропонувати свої варіанти.
Він звернув увагу, що лікування COVID-19 плазмою крові одужалих затверджено ВООЗ, МОЗ Польщі, управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA).
У Польщі не виключають, що після успішних клінічних досліджень ліки будуть допущено до реалізації у прискореному «епідеміологічному» режимі.
Нагадаємо, шведсько-британська компанія AstraZeneca, що розробляє вакцину від COVID-19 спільно з Оксфордським університетом, повідомила про відновлення випробування вакцини. Випробування відновили після того, як незалежна комісія підтвердила безпечність вакцини, провівши розслідування захворювання одного з учасників випробувань.
Фото: Unsplash