Шотландські вчені з’ясували, чи захищають  маски від коронавірусу

Шотландські вчені з’ясували, чи захищають маски від коронавірусу

12:01,
26 Травня 2020
9914

Шотландські вчені з’ясували, чи захищають маски від коронавірусу

12:01,
26 Травня 2020
9914
Шотландські вчені з’ясували, чи захищають  маски від коронавірусу
Шотландські вчені з’ясували, чи захищають  маски від коронавірусу
Автори:
Дослідження науковців з університету Единбургу доводить, що саморобні маски також мають ефективність

Дослідники з університету Единбургу довели, що будь-які маски можуть обмежувати розповсюдження  COVID-19, пише Daily mail. Як з’ясували автори дослідження, маски затримують до 90% крапель слини, яку містить дихання людини і яка потенційно може заразити оточуючих. У той же час, ефективність масок напряму залежить від щільності її прилягання до обличчя.  Оскільки при сильному видиханні «потужні струмені» виходять не прямо, а з боків маски, направляючи повітря назад – особливо при кашлі.

При дослідженні виявилося, що в іншому немає різниці між саморобними та спеціальними промисловими масками – вчені дослідили сім різних типів масок, у тому числі медичні. Вони вважають, що їхнє дослідження може довести, що маски можуть бути ефективні у стримуванні розповсюдження коронавірусу. Також вчені виявили, що при процедурі екстубаціїї – розповсюдженій медичній процедурі, необхідній, наприклад, при анестезії або пацієнтам на ШВЛ, - збільшується ризик розповсюдження коронавірусу.  Що є створює додаткову небезпеку для медичного персоналу.

Раніше багато досліджень ставили під сумнів необхідність носіння масок, оскільки їхня ефективність залежить від матеріалу та частоти, з якою їх замінюють. Адже зараз, при значної кількості заражених у світі (на момент публікації – майже 5,5 мільйони людей) вчені додають, що краще мати будь-який захист, навіть носити платок або бандану, ніж не мати ніякого. До  того ж потрібно зберігати соціальну дистанцію та обов’язково мити руки.

Фото: dailymail.co.uk

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду