Речник ОБСЄ: у Європі лише в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення

00:00,
23 Лютого 2012
471

Речник ОБСЄ: у Європі лише в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення

00:00,
23 Лютого 2012
471
Речник ОБСЄ: у Європі лише в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення
Представник Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі розповіла про необхідність створення суспільного мовлення для покращення ситуації зі свободою ЗМІ, зокрема у Росії та Україні.

«Суспільне мовлення – це традиційна і необхідна частина системи ЗМІ європейських та північноамериканських країн, це елемент, необхідний для функціонування демократії. В Європі  тільки в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення. Лише ці три держави, а також Азербайджан – єдині в Європі країни, в яких ще існують державні телеканали. В іншій частині регіону ОБСЄ – Центральній Азії – Киргизстан щойно прийняв закон про суспільне мовлення, що підтвердило перехід державної власності в громадське управління, який відбувся там раніше», – сказала в інтерв'ю «Інтерфаксу» представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дун'я Міятович.

«Я відзначила ініціативу, з якою виступив президент Дмитро Медведєв в його недавньому зверненні до парламенту, і з цікавістю очікую розвитку подій», – сказала Міятович.


Вона вказала також, що думка про те, що різниці між державним і громадським мовленням немає, не витримує жодної критики. «Це не просто відмінні, а абсолютно різні моделі мовлення. У державних каналів немає зобов'язань щодо програмної політики, їх кадрова політика непрозора і знаходиться під прямим контролем правлячої еліти, вони отримують прибуток від реклами, водночас догоджаючи владі. Структура суспільного мовлення побудована на основі юридичних і політичних рамок, які звільняють його від необхідності бути заручником настроїв політиків, що перебувають при владі», – зауважила представник ОБСЄ.

На переконання Міятович, сам по собі факт, що суспільне телебачення фінансується з державної скарбниці, не компрометує його незалежність і в цьому немає нічого незвичайного для країн Європи, які нещодавно стали на шлях демократії. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ОБСЄ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду