Російський професор на міжнародній медіаконференції заявив, що пропагандистська машина РФ - найпотужніша в світі

Російський професор на міжнародній медіаконференції заявив, що пропагандистська машина РФ - найпотужніша в світі

15:44,
16 Червня 2015
3177

Російський професор на міжнародній медіаконференції заявив, що пропагандистська машина РФ - найпотужніша в світі

15:44,
16 Червня 2015
3177
Російський професор на міжнародній медіаконференції заявив, що пропагандистська машина РФ - найпотужніша в світі
Російський професор на міжнародній медіаконференції заявив, що пропагандистська машина РФ - найпотужніша в світі
Автори:
У Відні триває другий день міжнародної медіаконференції «Безпека журналістів, свобода слова і плюралізм під час конфлікту». ОБСЄ не припиняє наголошувати на необхідності припинення маніпуляцій та пропаганди у ЗМІ.

У дводенній конференції беруть участь близько 300 журналістів, дипломатів та медіа-експертів із різних країн Європи. Захід  став одним з результатів постійно діючого круглого столу між медіа-організаціями України (НСЖУ і Незалежна медіа профспілка України-НМПУ) та Росії (Союз журналістів Росії-СЖР), що проходить під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович.

В рамках другого дня міжнародної медіаконференції під час дискусії «Пропаганда та інформаційна війна» один із  доповідачів - російський професор Валерій Соловей - заявив, що пропаганда неминуча, і що вона існує в усіх країнах. «Чи має правда право на існування? Так. Однак об’єктивності не буде ніколи. Адже сторони працюють на перемогу», - сказав він.  Про це у Facebook пише виконавчий директор ГО Телекритика Діана Дуцик, яка бере участь у конференції. 

Водночас Соловей не вважає пропагандистську війну Росії та України протистоянням пропаганди та правди: «Це протистояння двох пропаганд. Але російські ЗМІ здійснюють цю пропаганду набагато ефективніше, оскільки російські журналісти професійніші та мають ліпше фінансування». 

Професор акцентує увагу на особливому елементі російської пропаганди - використанні сайтив соцмереж, у яких сторюється потрібний Росії тренд. Він наголошує, що пропагандистська машина Росії - найкраща в світі. Однак і її ефективність обмежена - як за кордоном, так і в самій федерації. Останнім часом ефективність російської пропаганди знизилася, додає він. 

На противагу думці російського професора, український експерт з комунікаційних технологій Георгій Почепцов зауважив, що Росія виграє виключно відносно своєї аудиторії, проте аж ніяк не в Україні, і не на Заході. Головним пропагандистом в Росії, на думку Почепцова, став Володимир Путін.

«Я би не сказав, що у соцмережах Росія - на першому місці. На першому місці Ізраїль та США», - також додав він. Водночас український професор погодився з російським у тому, що пропаганда є досить успішною технологією, і що всі держави, приховуючи це, використовують її.

Директор Бюро Представництва з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Андрій Ріхтер порекомендував державам припипинити інформаційно-психологічні війни, маніпуляцию ЗМІ, сприяти плюрализму та медіаграмотності, а також розвивати громадське мовлення, оскільки вважає державні ЗМІ головними провідниками пропаганди. Андрій Ріхтер говорив і про необхідність «морального роззброєння», суть якого полягає у відсутності провокацій населення агресивниси виступами.

Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович у підсумку наголосила, що необхідно усіма силами протистояти військовій пропаганді, і що не може бути безпеки журналістів, якщо немає свободи слова та свободи медіа. Розпізнавання пропаганди, на її думку, важлива складова роботи журналістів.

Нагадуємо, що Міжнародна конференція «Безпека журналістів, свобода слова і плюралізм під час конфлікту» стартувала учора в Австрії. В перший день обговорення між українськими та російськими представниками відбулась дискусія.

На конференції експерти зосереджують увагу на таких питаннях, як безпека і журналістська етика, інформаційна війна та пропаганда, розробка практичних інструментів та рекомендацій щодо роботи в умовах конфліктів.

Окрема дискусія присвячена свободі ЗМІ та пропаганді, а також її впливу на хід історії. Експерти акцентують увагу на використанні з боку Росії пропаганди щодо України.

Також учора, 15 червня у своєму виступі на конференції міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що разом зі світовою спільнотою необхідно забезпечити права журналістів в окупованому Росією Криму і контрольованих сепаратистами регіонах Донбасу. 

Раніше представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович закликала уряди різних країн зупинити маніпуляції в ЗМІ у зв'язку з висвітленням конфлікту в Україні.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду