Роскомнагляд не включатиме до реєстру заборонених сайтів пошуковики
Роскомнагляд не включатиме до реєстру заборонених сайтів пошуковики
Закон про протиправний контент не буде застосовуватися до пошукових сервісів, наприклад Google, «Яндекс» чи Bing. Це стосується як пошукових запитів, так і зображень, новин, відео та кеш-контенту, йдеться у заяві.
Пошукові сервіси, пояснює Роскомнагляд, не є власниками сайтів у мережі інтернет, а лише автоматично індексують ці сайти і той контент, який розміщують на своїх ресурсах власники цих сайтів. Крім цього, пошукові сервіси не є хостинг-провайдерами проіндексованих ними сайтів.
З урахуванням цього, пошукові сервіси не будуть включатися до російського реєстру заборонених ресурсів, відзначає регулятор.
Реєстр заборонених сайтів працює у Росії з 1 листопада. Оператором реєстру уряд РФ призначив Роскомнагляд.
Раніше до реєстру вже потряпляли, зокрема, торрент-портал Rutracker (за «Енциклопедію суїциду»), котрий виключили з реєстру після видалення «Енциклопедії» адміністрацією ресурсу, та енциклопедія інтернет-субкультури «Луркморье» (за статті «Дудка» і «Конопля. Способы употребления»), енциклопедію також виключили з реєстру після видалення її адміністраторами вказаних статей. Статтю «Як правильно здійснити суїцид» на вимогу Роскомнагляду довелося видалити і адміністрації іронічного проекту «Абсурдопедия».
Двічі до реєстру потрапляли й IP-адреси Google, як пояснював пізніше прес-секретар Роскомнагляду Володимир Піков, обидва рази це сталося через технічні проблеми.