Користувачі Facebook злякались оприлюднення їхніх телефонів і адрес
Користувачі Facebook злякались оприлюднення їхніх телефонів і адрес
Соціальна мережа Facebook поповнилась модулем, що робить можливим оприлюднення телефонних номерів та адрес користувачів на зовнішніх сайтах, одначе незабаром він був відключений. Про це було оголошено в офіційному блозі розробників мережі.
Можливість включення до інформації, яка передається на зовнішні сайти, адреси та телефону користувача була додана 14 січня. Передбачалося, що ця функція полегшить користувачам Facebook купівлю товарів в інтернет-магазинах тощо. Та, як пояснюють розробники, після цього вони отримали зворотний зв’язок, який дав їм зрозуміти, що режим доступу до цієї інформації потребує ретельніших роз’яснень. «Ми змінимо цю функцію, щоб ви були впевнені в тому, що ця інформація оприлюднюватиметься лише за вашого бажання. Ми працюватимемо, аби внести ці зміни якомога швидше, а поки що тимчасово відключаємо цю функцію. Сподіваємось удосконалити її і запустити протягом наступних кількох тижнів», - ідеться у блозі. Попри запевнення адміністрації в тому, що на кожне звернення до цієї інформації користувач надаватиме окремий дозвіл, що модуль не даватиме доступу до інформації друзів, і що кожен матиме доступ до докладної статистики використання приватних даних, користувачі мережі залишаються занепокоєними.
«Стратегія розвитку Facebook ризикована, але надзвичайно успішна, - коментує Джемайма Кісс, оглядач газети The Guardian. – З одного боку, вона спричиняє хвилю незадоволення щоразу, коли зазіхає на особисту інформацію – тоді від новацій відмовляються, або переробляють їх і запроваджують в удосконаленому вигляді. Але це – природа повторюваності в інноваційному бізнесі. З іншого боку, ця стратегія також призводить до того, що в загальній кількості доданих нових функцій і можливостей частка невдалих є дуже малою. Неймовірно швидкий розвиток і зростання Facebook значною мірою зумовлений саме цим. Напруга зростає в моменти, коли цей бізнес конфліктує з нашим уявленням про те, що є публічним і що є приватним, і Facebook змінює ці наші уявлення».
«Медіаграмотність»